Парламент Грузії подолав вето президентки на закон про “іноагентів”

Парламент Грузії подолав вето президентки на закон про "іноагентів"

Фото: Парламент Грузії/Facebook Парламент Грузії остаточно затвердив закон про “іноагентів”

Тепер закон у триденний термін передається президентці. Вона у п’ятиденний термін може підписати та опублікувати його.

Парламент Грузії подолав вето президентки Саломе Зурабішвілі і остаточно затвердив закон про прозорість іноземного впливу, так званий закон про “іноагентів”. Про це повідомляє NewsGeorgia у вівторок, 28 травня.
Зазначається, що 84 голосами депутати проголосували за ухвалення законопроєкту в його первісному вигляді. Четверо висловилися проти.    Практично вся опозиція на знак протесту залишила засідання і не брала участі у голосуванні. Опоненти влади приєдналися до мітингу на проспекті Руставелі в Тбілісі.

Згідно з Конституцією Грузії, тепер закон у триденний термін передається президентці Грузії. Зурабішвілі у п’ятиденний термін може підписати та опублікувати його. Якщо вона відмовиться від підписання, закон термін підпише та опублікує голова парламенту.   Таким чином, документ може бути опублікований вже на початку червня.   Нагадаємо, парламент Грузії ухвалив закон про іноземних агентів у третьому читанні 14 травня. Незабаром президентка Саломе Зурабішвілі наклала на нього вето.

З квітня у Грузії відбуваються акції протесту проти цього законопроєкту. Учасники акцій заявляють, що не допустять змін проєвропейського курсу країни.

Закон про “іноагентів”: США почнуть вводити візові обмеження щодо Грузії

Джерело