Основні причини того, чому людина не дивиться в очі при розмові

Саме погляд допомагає нам дізнатися про почуття та емоції співрозмовника.

Очі недарма називаються дзеркалом душі. Саме погляд допомагає нам дізнатися про почуття та емоції співрозмовника, навіть якщо зовні він їх ніяк не проявляє. Однак бувають випадки, коли людина не дивиться вам в очі. Як це розцінювати? У нашій статті ми розповімо основні причини цього, інформує Ukr.Media.

Чому людина не дивиться в очі при розмові

Очі є сполучною ланкою між людською душею і навколишнім зовнішнім світом, тому брехати вони не здатні. Однією з найпоширеніших версій щодо того, чому людина не дивиться в очі, вважається, що людина просто-напросто обманює або приховує правду.

Тим не менш, психологами доведено той факт, що це ні в якому випадку вірно. Можна виділити кілька ймовірних причин, за яких людина не дивиться вам в очі і відводить погляд.

Сором'язливість

Ця причина отримала наукове підтвердження. Сором'язливим людям властиво приховувати власні почуття, а очі легко можуть зробити їх явними. Погляд здатний передати зацікавленість, закоханість і багато іншого, і не завжди людині хочеться, щоб його почуття були зрозумілі саме в цей момент. Тому людина не може постійно дивитися в очі.

Надмірний обсяг інформації

Достатньо лише секундного погляду, щоб людина отримала стільки інформації про іншу, скільки могла би отримати за кілька годин спілкування. Із-за перевантаженості цією інформацією необхідно на час відводити погляд убік.

Роздратування

Найчастіше постійне спілкування «очі в очі» змушує нервувати і викликає роздратування. Починає здаватися, що співрозмовник намагається розгадати всю вашу сутність, а це мало кому приємно. Тому людина не дивиться в очі.

Почуття невпевненості в собі

Якщо в процесі бесіди людина щось нервово перебирає, смикає волосся, кінчик носа, вуха, – це явна ознака справжнього душевного хвилювання. Такий чоловік не дивиться вам в очі з причини невпевненості у власних діях і в тому, який саме погляд буде доречним в цій ситуації.

Важкий погляд

Важкий, пронизливий погляд співрозмовника викликає почуття дискомфорту, дивитися в очі такій людині неприємно.

Відсутність інтересу до співрозмовника

Розпізнати відсутність інтересу можна не тільки за відведеним погляду, але і за позіхання, регулярному погляду на годинник, переривання бесіди під різними приводами і інше. В такому випадку краще постаратися якнайшвидше припинити спілкування.

Щоб спілкування завжди носило позитивний характер, і було продуктивним, навчіться як можна рідше відводити погляд від очей співрозмовника. Завдяки цьому, вам буде простіше і в дружніх, і в робочих відносинах.

Чому людина розмовляючи не дивиться в очі

За даними деяких спостережень за людьми було виявлено, що більшість людей при розмові не дивляться одне одному в очі. Глядацький контакт більшою мірою застосовують закохані, а звичайні співрозмовники, як правило, взагалі не дивляться в очі.

При цьому було виявлено той факт, що керівники, які відрізняються ефективним стилем управління, при спілкуванні зі своїми підлеглими дивляться їм прямо в очі.

Всі ми знаємо, що потрібно дивитися в очі співрозмовнику при розмові, але мало хто з нас здатний з комфортом виконувати це. Іноді людина не дивиться в очі. Ми намагаємося дивитися в очі своєму співрозмовнику, навіть якщо нам не дуже затишно, але в ці моменти ми відчуваємо незручність, так як не привчені цьому з дитинства.

В деяких країнах (особливо в мусульманських країнах) жінки взагалі не дивляться в очі при спілкуванні з чоловіками і з літніми людьми, так як це прояв неповаги.

Деякі вважають, що при спілкуванні слід дивитися в перенісся співрозмовника, але така пильна увага може призвести вашого опонента до нервозу. Ну а прямий і наполегливий погляд, іноді викликає у людини невпевненість.

Як навчитися дивитися людям в очі

Спробуйте подивитися на свого співрозмовника з більш м'яким поглядом, при цьому намагайтеся охопити очима велику територію, тоді ви зможете бачити свого співрозмовника периферичним зором дуже довго. Головне не втратьте зоровий контакт, при цьому не нервуйте, і при розмові постарайтеся вести себе спокійно.

Дивлячись людині просто у вічі, зверніть увагу на свій вираз обличчя, ви повинні дивитися на нього м'яко і доброзичливо. Як правило, при пильному погляді можна побачити в погляді деяку жорсткість, викликану зусиллями не відводити очі. Якщо ви хочете уникнути цього, то уявіть, що ви подумки підтримуєте вашого співрозмовника за плече, тоді ваш погляд обов'язково придбає якусь теплоту.

Деколи людина не дивиться в очі під час діалогу. Адже спокійно дивитися в очі можуть не всі, так як більшість з нас не має упевненістю в собі і в тому, що говорить. А адже це дуже важливо, тому що при зоровому контакті в основному причиною нервозності є саме невпевненість.

Головне зрозуміти, що дивлячись співрозмовнику прямо в очі, ви тим самим налагоджуєте з ним контакт. При цьому ви повинні бути відкриті і ваша головна мета – привернути до себе співрозмовника.

Постарайтеся бути уважним до виразу обличчя вашого співрозмовника, ви можете дещо «віддзеркалити» його, тобто прийняти таку ж позу, або продемонструвати емоції з допомогою такої ж міміки.

Головне не плутайте вміння дивитися в очі з негарною звичкою роздивлятися людей, так як друге найчастіше викликає неприязнь з боку вашого співрозмовника.

Джерело