Ось що буде з вашим тілом якщо робить планку кожен день

Яку користь принесе планка для вашого організму.

Планка — це найпростіша і водночас дуже складна вправа, яка може виконувати кожна жінка вдома, інформує Ukr.Media.

По-перше, для цієї вправи не потрібно ніяких додаткових атрибутів, тільки ви і ваше тіло, а, по-друге, ця вправа не займає багато часу, але ефективність її помітна майже відразу.

Виконуючи планку ви балансуєте своїм тілом за допомогою власної ваги. Планка дуже корисна, адже вона приводить в дію всі м'язи корпусу: м'язи рук, ніг, живота, грудей і спини. Неймовірно, але це дійсно так. Планка — це дивовижний засіб привести в тонус весь організм за дуже короткий проміжок часу.

Яку користь принесе планка для вашого організму?

1. Підтягуються всі м'язи корпусу:

  • ви зможете піднімати тяжкості завдяки підтягнутим м'язам рук;
  • підтягнуті м'язи ніг вплинуть на якість бігу, присідань і стрибків у довжину;
  • підтягнуті м'язи живота допоможуть поліпшити якість виконання нахилів в сторони і поворотів;
  • підтягнуті м'язи спини і стегон зроблять вас більш жіночною, а ходу більш привабливою. Крім того, підкачані м'язи спини — це завжди красива і правильна постава.

2. Планка зменшує ризик травмування спини і хребта. Оскільки ця вправа змушує завжди тримати в тонусі м'язи спини, то і ризик різних розтяжок та інших травм зменшується в рази.

3. Щоденне виконання планки покращує обмін речовин в цілому. Це дивовижна вправа спалює дуже багато калорій завдяки тому, що одночасно працюють всі групи м'язів. Саме тому аналогів їй немає. Планка дуже корисна людям з сидячою роботою.

4. Планка покращує поставу в рази. Привівши тіло в тонус завдяки цій вправі, ви назавжди забудете, що таке сутулитися. Ваша постава завжди буде красива і граціозна.

5. Завдяки планці ви зможете краще тримати рівновагу. Перевірити вашу здатність тримати рівновагу дуже просто: варто тільки спробувати постояти на одній нозі якомога довше. Більшість людей не можуть зробити це більше 10 секунд. Все тому, що м'язовий корсет досить слабкий і втратив тонус. Щоденна планка допоможе вирішити цю проблему.

6. Гнучкість тіла зросте в рази. Якщо ви ніколи не були достатньо гнучкою, то планка — ідеальний варіант для вас. Вже через місяць ви помітете значні зміни, а за три місяці зможете сісти в будь-яку позу йоги.

7. Планка покращує настрій і самопочуття в цілому. Саме так! Щоденне виконання планки допоможе вам позбутися затяжної депресії. Як це працює? Все дуже просто. Під час виконання планки розтягуються саме ті групи м'язів, які зазвичай напружені і призводять до стресу. Особливо це стосується сидячої роботи. Також, планка — це один із способів медитації, тому вона з легкість справляється зі стресами і поганим настроєм.

На закінчення найголовніше: як і скільки часу потрібно робити планку, щоб досягти блискучих результатів за короткий проміжок часу? По-перше, виконувати планку потрібно щодня і бажано в один й той самий час. Вона повинна увійти в ваше життя, в ваш режим дня. Щоденна планка повинна стати вашою звичкою і хобі, лише тоді ви зможете досягти бажаних результатів. Ось перелік і тривалість вправ, які допоможуть вам привести м'язи в тонус:

  • Звичайна планка (на випрямлених руках) — 1 хвилина;
  • Планка на ліктях — 30 секунд;
  • Планка на ліктях з піднятою вгору ногою — по 30 секунд для кожної ноги;
  • Бічна планка — 1 хвилина на кожну сторону;
  • Звичайна планка (на випрямлених руках) — 30 секунд;
  • Планка на ліктях — 1 хвилина;

Успіхів всім, красивого тіла і гарного настрою!

Джерело