Ось як зрозуміти, що тупієш — ці ознаки буквально кричать про отупіння

Ознаки що почалася деградації особистості.

На перших етапах деградація може проходити не так вже і явно. Людині здається, що вона просто втомилася або запрацювалася. Але будьте уважні до ознак, які буквально кричать про отупіння, інформує Ukr.Media.

Напевно, ви й самі помічали, що в сучасному світі все тільки і твердять, що про саморозвиток і самовдосконалення. Постійні думки про те, що кожен день потрібно ставати краще, вчитися новим навичкам, можуть досить сильно пригнічувати. Якщо одних людей успішність зірок, лідерів думок, популярних блогерів мотивує, то інших вона може вганяти у важкі думки, вбиваючи бажання робити хоч щось. Але як зрозуміти, що ви не просто втомилися, лінуйтеся або заробилися, а починаєте тупіти і деградувати як особистість? І що взагалі таке деградація?

Якщо людина перестає про себе піклуватися, виконувати базові речі, тупіє через нестачу знань, це запущений процес деградації особистості.

Деградація перекладається з латині як "поступове зниження". Якщо простими словами, це процес поступового погіршення і втрати цінних властивостей і якостей. Як це відноситься до особистості, запитаєте ви? Так безпосередньо. Якщо людина перестає про себе піклуватися, виконувати хоча б базові речі, тупіє через нестачу знань і небажання заповнювати в них прогалини, почався процес деградації особистості. На щастя, є 10 ознак, які свідчать про те, що отупіння людини вже почалося. Важливо помітити їх і не допустити катастрофи.

Втрата інтересу до зовнішнього вигляду

Так, пункт, який дуже схожий на один з ознак депресії, як відзначають психологи. Особистості, що почала деградувати, все одно на зовнішній вигляд. Такі люди стають неохайними, перестають стежити за одягом, взуттям і собою в цілому.

Ставлення до себе як до пішака

Деградація особистості починається з відчуття безпорадності. Людина думає, що вона просто пішак у величезній грі.

Як писав американський психолог Абрахам Маслоу, деградація особистості починається з відчуття безпорадності. Людина вирішує, що вона просто пішак у величезній грі, що від неї нічого не залежить, змінити вона теж нічого не в силах. Так навіщо намагатися даремно?

Світ ділиться на "своїх" і "чужих"

Людина що деградує, з часом стане бачити світ інакше, ніж оточуючі. У такої особистості всі навколо стануть ворогами і чужинцями, від яких захочеться відгородитися і сховатися. Щоб не витрачати сили на вибудовування комунікації і спроби порозумітися з ким-небудь, вона буде уникати контакту зовсім.

У людини в оточенні більше немає тих, хто рухав би її вперед

Сумно, але саме цей фактор виступає і як причина що почалося отупіння, і як наслідок. Майже всі психологи і коучі кажуть, що, якщо хочете розвиватися і ставати краще, у вашому оточенні повинні бути люди, які надихнуть рухатися вперед. Якщо людина всіх розполохала, обов'язково з часом почне деградувати.

Людина починає засуджувати оточуючих

Поважаюча себе і дійсно розумна людина засуджувати оточуючих не стане.

Давно вже доведено, що поважаюча себе і дійсно розумна людина засуджувати оточуючих не стане. А ось дурна із задоволенням подивиться на всі боки і скаже, які навколо всі тупі і недалекі. На відміну від неї, природно.

Втрата інтересу до життя

Ще одна ознака деградації особистості, яку можна сплутати з депресією і апатією, — втрата інтересу до життя в цілому. Людині стає нудно, їй більше не хочеться тягнутися до знань, з'ясовуючи, чому все навколо саме так, а не якось інакше. Мозок з часом перестає отримувати нову інформацію, починає забувати стару, а людина тупіє.

Сенс життя — поїсти і поспати

Іншими словами, у людини, яка втратила до всього інтерес, пропадає бажання не тільки стежити за зовнішнім виглядом і внутрішнім світом, а й робити щось ще крім задоволення базових потреб. Про який розвиток можна говорити, якщо людину хвилюють тільки їжа і сон?

Рутина і День бабака

Людина, яка живе за звичними канонами, а кожен день у неї схожий на попередній, ризикує зовсім скоро опинитися в глибокій депресії і апатії.

Дуже небезпечно зводити життя до рутини. Це не тільки змушує тупіти і деградувати, тому що більшість дій відбувається на автоматі, а й небезпечно для психіки і ментального здоров'я. Людина, яка живе за звичними канонами, а кожен день у неї схожий на попередній, ризикує опинитися в глибокій депресії і апатії. Саме тому важлива різноманітність у всьому.

Хобі та захоплення стають тягарем, людина від них відмовляється

Один з явних ознак, що людина деградувала як особистість досить сильно, — добровільна відмова від хобі і захоплень. Знову ж таки, різноманітність, нова інформація і відпрацювання/навчання навичкам підживлюють мозок, допомагають розвиватися. А без такої "їжі" людина швидко тупіє, стає ледачою і безініціативною.

Поява згубних звичок і залежності

Фінішна пряма і ознака того, що людина вже давно запустила себе, — наявність згубних звичок, залежність від алкоголю, заборонених речовин або все це відразу. Такі пристрасті наочно показують, що деградація особистості пройшла успішно, людина отупіла настільки, що не бачить сенсу більше ні в чому, крім як у уявному задоволенні. Насправді, як запевняють психологи, залежності допомагають таким людям піти від реальності, адже в ній вони вже давно і глибоко нещасні.

Джерело