Ось чому спортивний одяг має бути синтетичним

Переваги синтетики перед натуральними тканинами.

У пошитті спортивного одягу найчастіше використовують синтетичні матеріали: нейлон, поліестер, спандекс. Розповідаємо про їхні переваги перед натуральними тканинами, інформує Ukr.Media.

З синтетики виготовляють футболки, лонгсліви, шорти, тайтси, компресійну білизну. Одяг для командних видів спорту також має сітчасті вставки для кращої повітропроникності. Футболісти носять синтетичні гетри, які фіксують на нозі щитки, захищають від подряпин, забезпечують терморегуляцію та підвищують стійкість стопи у взутті.

Вологостійкість

Головний плюс синтетичного одягу — вологостійкість. Річ висихає лицьовою стороною, тим самим охолоджуючи тіло. У бавовняному одязі відбувається зворотний ефект. Тканина швидко вбирає піт, стає мокрою, важкою та довго не просихає.

Зносостійкість

Синтетичні волокна мають високу міцність і зносостійкість. Тканина дозволяє виконувати різні за амплітудою рухи, розтягується в різні боки, але при цьому зберігає первісний вигляд. Наявність поліестеру у складі робить спортивну форму довговічною.

Мікроволокно що дихає

Однією з найчастіших помилок і те, що у синтетиці шкіра не дихає. Насправді у пошитті спортивного одягу використовують матеріал з додаванням волокна, що дихає. Існують різні технології, які відводять вологу, пропускають повітря, забезпечують теплорегуляцію, випускають назовні краплі поту. Завдяки їм під час фізичних навантажень тіло залишається сухим, не переохолоджується, а шкіра дихає.

Простота у догляді

При регулярних тренуваннях спортивний одяг завжди повинен бути чистим. Прати його варто за температури 30-40 градусів за допомогою рідких засобів. Завдяки міцності волокон синтетичним виробам не страшні постійні прання, до того ж вони досить швидко висихають. Прасувати не треба, спортивна форма тримає форму.

Захист

У якісному спортивному одязі людина почувається не лише комфортно, а й безпечно. Синтетичні вироби стійкі до вологи та ультрафіолетового випромінювання. Навіть при регулярних тренуваннях на свіжому повітрі такий одяг не вицвітає. Для спорту в спеку краще вибирати темно-синє екіпірування — цей колір найбільш ефективно захищає від сонця.

Відсутність дискомфорту

Ще одна перевага синтетичної спортивної форми в тому, що вона адаптується до фігури та щільно прилягає до тіла. Спортсмен не відчуває дискомфорту під час руху та високих фізичних навантажень. А ось бавовняний одяг під впливом вологи стає важким, може натирати та сковувати рухи.

Бавовна у чистому вигляді у виробництві спортивного одягу не використовується. Цей матеріал недостатньо міцний, погано тримає форму і не терпить часті прання. Любителям натуральних тканин не варто побоюватися синтетики: при носінні тільки на тренуванні вона не викликає алергії і навіть може посилювати ефект від фізичних навантажень.

І в аматорському, і у професійному спорті важливо, щоб одяг забезпечував комфорт та захист. Синтетичне екіпірування функціональне, тому при виборі одягу для тренувань варто надавати перевагу цьому матеріалу.

Джерело