Ні в якому разі не кажіть цих слів, якщо хочете, щоб ваші співрозмовники були щасливі

Від них варто відмовитися!

Менше слів — більше справи: пам'ятаєте таку просту приказку? І вона працює! Ваші справи говорять більше, ніж найгучніші слова. Тому, спілкуючись з партнером, підбирайте такі слова і вирази, які відповідали б вашим діям — лише тоді у співрозмовника виникне довіра до вас, інформує Ukr.Media.

Від яких слів і словосполучень слід відмовитися у першу чергу?

"Просто нагадую"

Так кажуть, коли вимагають повернення боргу від боржника, або коли нагадують про вечірку на честь ювілейного дня народження шефа. Але як же неприємно слухати цю фразу вашому співрозмовнику!

А чи не сказати: "зможеш повернути мені хоча б частину боргу найближчим часом? У мене проблеми з фінансами". Або щодо вечірки: "давай сходимо разом, і привітаємо нашого шефа з ювілеєм". Звучить просто, зрозуміло, і абсолютно нешкідливо.

"Залишимо це на потім"

Якщо співрозмовник при розмові з вами хоче підняти якусь важливу для нього тему, а вам вона неприємна, не рубайте з плеча: "залишимо це на потім".

У цьому разі краще послатися на свою зайнятість, і сказати приятелеві: "а що, якщо ми перенесемо цю розмову на завтра, ти не заперечуєш?". І тут ви "вбиваєте відразу два зайця": йдете від неприємної розмови, і демонструєте повагу до свого приятеля.

"Ну, удачі тобі"

Вимовити цю фразу — це все одно, що відфутболити свого співрозмовника, який розраховує почути від вас дружню пораду або будь-яку підтримку. Від цієї фрази віє повною байдужістю до проблем вашого приятеля, який чекав від вас зовсім не цього.

Вам би краще сказати: "ти зможеш, ти сильна (сильний). І я обов'язково тобі в цьому допоможу". Саме цю фразу чекав від вас співрозмовник. У нього в очах загориться вогник надії, і він побачить у вас надійного друга.

"Як я вже говорив раніше"

Звучить, як нагадування співрозмовнику про те, що він розсіяний і не слухає того, про що ви з ним розмовляєте. Тут і будь-хто образиться при такій поблажливості до недоліків приятеля.

А треба б вчинити по-іншому, і запитати: "у тебе поки все без змін? Давай спробуємо разом щось придумати". Вже від одних цих слів приятель перейметься до вас ще більшою повагою, і зрозуміє, що не помилився, вибираючи вас в друзі.

"Якщо чесно"

Коли ви вимовляєте фразу "Якщо чесно" або "чесно кажучи" одне тільки слово "чесно" з цієї фрази викликає логічне запитання-А до цього моменту ви постійно брехали?

Цю фразу можна віднести до чогось на зразок слів паразитів. Але особливо упередженим людям властиво звертати увагу на дрібниці, а тому вона може викликати відчуття того, що ви не завжди чесні.

Тому просто виключіть ці слова зі свого словникового запасу. І не спонукайте свого співрозмовника думати про те, що ви раніше були нечесними з ним в спілкуванні.

"Давай обговоримо це в чаті"

Сьогодні технології розвиваються настільки стрімко, що спілкуватися зі співрозмовником можна навіть на відстані.

Уявіть собі таку картину: ви спілкуєтеся по відеозв'язку з групою людей, всі обговорюють одну тему. І у якусь мить хтось із учасників відеозв'язку починає говорити не по темі. Не обривайте його різко висловом "давай обговоримо це в чаті". Скажіть якось по-іншому: "так, тема цікава, а давай обговоримо її після дзвінка". Все стає гранично ясно і зрозуміло, і без образи.

"При всій повазі"

Іноді може виникнути ситуація, коли ви не встигли виконати роботу, і ваш начальник виносить вам осуд, вимовляючи при цьому "при всій повазі до вас" — як ви почуватиметеся після цих слів? Ви скажете: яка ж це повага — вилаяти людину в присутності всього колективу?

Це стосується кожного, хто потрапляє в аналогічну ситуацію. Ніколи не кажіть "при всій повазі", якщо людина в чомусь завинила. Просто скажіть їй: "цю роботу треба доробити, сподіваюся, ви впораєтеся з цим".

"Я ще повернуся до цього"

Бувають й інші ситуації. Наприклад, ви доповідаєте своєму начальству про щось дуже важливе, Але вас переривають на півслові і кажуть: "до цього ми ще повернемося, краще розкажіть мені про інше".

Таке звернення тільки дратує і дратує. У співрозмовника миготить думка, що начальник чимось незадоволений, і у нього немає бажання на розмову з вами.

Поставте себе на місце начальника: як би ви поставилися до співрозмовника, якщо розмова, розпочата ним, вам нецікава, і навіть противна. Може бути, треба зробити паузу, а потім сказати: "це дійсно цікаво, а давайте-но обговоримо це при наступній зустрічі.

"Я так і знав!"

Ця фраза нагадує про якусь подію, яка сталася років 10 тому. А тепер ця подія знову стає актуальною. Але вимовляючи цю фразу, ви як би підкреслюєте свою правоту десятирічної давності, а люди, які вам не повірили — сьогодні залишаються в дурнях.

Не слід вимовляти цю фразу, підкреслюючи свою перевагу над іншими. Адже ви не Всевишній, і не можете всіх ощасливити. Так співпало, що Ви на той момент виявилися праві. І добре, що все добре закінчується, а ваша участь в цьому — всього лише перший крок до того, щоб не дати людям відчути себе нещасними. Ви просто підтримаєте в них віру в те, що помилки більше не буде, головне, щоб люди самі в це повірили.

"Все Буде Добре"

Ніколи не можна бути впевненим у тому, що завтра дійсно буде краще, ніж вчора. Якщо ви станете запевняти свого співрозмовника, що все буде добре, але вийде все з точністю до навпаки, якими очима він буде після цього дивитися на вас? Звичайно ж — він перестане вам вірити — і більш того — перестане поважати.

Краще замість цих слів надайте своєму приятелеві посильну допомогу, і він гідно оцінить ваш вчинок.

Підбивати підсумки

Перераховані вище фрази і словосполучення — це тільки частина зі словникового запасу "поганих слів". Є й інші фрази, які не слід вимовляти, спілкуючись з іншими людьми. Наприклад, не варто вимовляти фрази типу "Про що ти думав?" або "Я не винен!". Але навіть якщо ви перестанете вживати в своєму лексиконі 10 перерахованих фраз, то це вже буде великим плюсом.

Джерело