Нетаньягу запросили виступити перед обома палатами Конгресу США

Нетаньягу запросили виступити перед обома палатами Конгресу США

Фото: Tomer Neuberg/Flash90 Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу

Таким чином сенатори та конгресмени хочуть продемонструвати солідарність з Ізраїлем, навіть попри деякі розбіжності між країнами у баченні війни у Смузі Гази.

Конгрес Сполучених Штатів офіційно запросив прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу виступити на спільному засіданні Сенату та Палати представників. Про це у п’ятницю, 31 травня, повідомило агентство Reuters.

Зазначається, що лист на адресу політика підписали усі четверо лідерів партій в обох палатах: спікер-республіканець Майк Джонсон, лідер демократів у Палаті представників Хакім Джеффріс, голова більшості у Сенаті Чак Шумер та очільник республіканців сенатор Мітч Макконелл.

Мета запрошення, за даними Reuters, полягає у демонстрації солідарності з Ізраїлем, навіть попри деякі розбіжності між країнами у баченні війни у Смузі Гази та погрози з боку адміністрації президента Джо Байдена зменшити потік зброї до Ізраїлю через випадки ударів по цивільних та волонтерах. 

Нетаньягу стане першим в історії лідером іноземної держави, який виступить у Конгресі аж чотири рази. Таким чином він випередить сера Вінстона Черчілля. Попередня його промова була у 2015 році.

Точної дати виступу ізраїльського прем’єра в американському парламенті поки не оприлюднюють.

Раніше прокурор МКС Карім Хан попросив палату попереднього провадження видати ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю, а також трьох лідерів ХАМАС за звинуваченнями у воєнних злочинах.

У США розкритикували це рішення і обурилися, що головний прокурор МКС прирівняв Ізраїль до ХАМАСу. 

 

Джерело