Ділюсь результатами.
Місяць тому мені прийшла ідея щодня висіти на турніку та відстежувати результат. Тепер розумію, наскільки ця ідея кардинально змінила моє життя, інформує Ukr.Media.
Я полюбив підтягування
Підтягування у мене не склалися ще зі студентських часів. Я чудово здавав стрибки в довжину, стометрівку, стрибки через козла, але всіляко уникав підтягування, тому що ніколи не вдавалося їх здати краще, ніж на трійку. Навіть зміцнівши після вільної боротьби та радянської підвальної тренажерки, підтягування вгору не пішли. У студентські часи це навіть трохи злило мене, хлопці худорлявої статури без особливих зусиль робили по десять разів і більше, а я насилу робив 6-7 повторів і кожен повтор крім першого йшов з помітною працею. Буквально кожен похід на турніки засмучував мене. Справа зрушила з мертвої точки в той момент, коли я полюбив станову тягу. Здавалося б, де станова тяга та де підтягування? Але тяга зміцнила передпліччя (хват) і я став набагато впевненіше почуватися на перекладині.
Передпліччя найменша м'язова група, що бере участь у підтягуваннях, але саме вона тримає всю вагу нашого тіла і частіше є слабкою ланкою на відміну від великих м'язів спини та біцепса.
Згадавши це, я вирішив заміряти свій результат до вису на турніку та після. При вазі 82 кг і зростанні 179 см без підготовки я виконав всього сім підтягувань. Після місяця висіння мій хват зміцнився і навіть без підтягувань (весь місяць я не тренував підтягування, тільки висів) я зміг підтягнутися 9 разів. Максимальний час вису з однієї хвилини збільшився до однієї хвилини сорока секунд, що позначилося і на кількості підтягувань. Як можна підтягнутися 10 разів, коли я не можу провисіти без руху більше хвилини? Ніяк. Міцний хват — фундамент для підтягування. Це чудова підсобка для тих, у кого не виходить підтягуватися, або результат роками стоїть на позначці 3-6 повторів. Швидше за все ваш біцепс і м'язи спини мають достатню силу, а ось м'язів передпліч немає, тому що вони найменші серед усіх, але їм потрібно утримати всю вагу тіла.
Пішли болі в шиї
В автомобілі, з пробками, я можу проводити до трьох годин на день. Робота перед монітором комп'ютера займає не менше шести-восьми годин. Їда, перегляд фільмів і навіть читання книги найчастіше проходять сидячи. Сумарно, з 24 годин, сидячи я проводжу більше часу ніж сплю і чим ходжу. Тобто мій хребет набагато частіше згорблений, ніж розправлений (під час сну та ходьби), баланс зміщений, а значить погіршення постави неминуче. Я намагаюся усунути погіршення постави за допомогою зміцнення м'язів попереку, найширших м'язів спини, трапецієподібної та задньої дельти, але болі в шийному відділі почали з'являтися все частіше. Висіння на турніку, незважаючи на всю свою простоту, здивували мене своєю ефективністю у підтримці здоров'я хребта. Хвилина висіння наприкінці робочого дня знімає напругу з попереку та шийного відділу. Воно й не дивно, що хребет перебуває в повністю розслабленому положенні вперше за 24 години.
Проблеми в шийному відділі часто позначаються на мозковому кровообігу, що призводить до підвищеної втоми після розумових навантажень.
Навіть хвилина розслаблення — ковток свіжого повітря. Болі в шийному відділі зменшилися в 3-4 різи, а головне, знизилася їх інтенсивність і вони більше не переходять у головний біль. Працювати все ще є над чим, але зміни в поставі видно неозброєним оком, що помітили багато знайомих. Ймовірно, більш рівна постава призвела до поліпшення кровообігу в шийному відділі і якіснішому кровообігу в мозковому центрі, а також доступу кисню, тому що я почав менше втомлюватися від сидячої роботи і не відчуваю перепадів тиску, якщо різко встаю зі стільця, — ще місяць тому потемніння в очах після вставання з крісла було нормою.
Найголовніше
Найкраще, що зробило для мене хвилинне щоденне висіння — це усвідомлення того, що навіть невеликі звички можуть кардинально впливати на життя. У мене просто немає причин, щоб не повисіти на турніку, 60 секунд на день. За місяць я не пропустив жодного разу. Зазвичай під час впровадження звичок ми підсвідомо чинимо опір їм. Деякі з нас намагаються "почати нове життя з понеділка", схуднути, прибрати живіт, знайти хорошу роботу і так далі, але іноді це шматок змін, який ми не в змозі проковтнути, — потрібно взяти менше. Мікрозвички не викликають такого відторгнення, нам легше виконати їх, ніж шукати причин не виконувати.
Чи важко мені зробити хвилинну зарядку вранці? Змусити бігати себе вранці мені було складно, але розім'ятися 60 секунд після пробудження — ні. А почуваюся після такої розминки набагато краще. Чи складно щодня вчити п'ять іноземних слів? За пів року я навчився розуміти на слух німецьку мову. Всього п'ять слів на день, кілька хвилин, а яка користь на довгій дистанції.
Вода точить камінь, а добрі звички створюють з індивіда особистість.
Залиште відповідь