НАТО створить посаду спеціального представника в Україні

НАТО створить посаду спеціального представника в Україні

Фото: Getty Images НАТО планує створити нову посаду для спеціального представника в Україні

Питання про те, коли і чи взагалі запрошувати Україну до НАТО досі залишається гострою темою серед офіційних осіб Альянсу.

Північноатлантичний Альянс (НАТО) створить посаду спеціального представника в Україні. Про це у п’ятницю, 7 червня, пише американський журнал Foreign Policy.   За інформацією джерел видання, такий представник буде знаходитися у Києві, оскільки НАТО планує збільшити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни з Росією.   “Ідею поки обговорюють і мають оприлюднити її на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні”, – вказує видання.    Цей представник координуватиме підтримку України від Альянсу, включно з потоками військової допомоги з різних західних країн.

“Ми шукаємо шляхи інституціоналізації частини двосторонньої підтримки, яка надходить до України, і введення її в НАТО, щоб забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги та адекватний розподіл тягаря між Альянсом у нашій колективній підтримці України”, – заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт.

У той же час, низка країн Альянсу виступає проти цієї ідеї. На їх думку, створення такої посади в Києві швидше нагадує “втішний приз” у той час як Україна чекає на повноцінне членство в організації. 

Саміт НАТО у Вашингтоні торкнеться трьох ключових питань, пов’язаних з Україною. У той же час,  питання членства країни в Альянсі розглядати не будуть.

Саміт НАТО має бути продуктивним – Зеленський

Джерело