Наркотики та корупція: між Іспанією та Аргентиною розгорівся дипскандал

Наркотики та корупція: між Іспанією та Аргентиною розгорівся дипскандал

Фото: Getty Images Президент Аргентини Хав’єр Мілей

Іспанський міністр натякнув, що президент Аргентини вживає наркотики. У відповідь Мілей розкритикував Санчеса.

Міністр транспорту Іспанії Оскар Пуенте заявив, що президент Аргентини Хав’єр Мілей вживає наркотики, після чого між двома країнами спалахнув дипломатичний скандал. Про це пише Politico.
  Під час одного з виступів Пуенте згадав про Мілея, який з’явився на телебаченні під час своєї передвиборчої кампанії торік. Іспанський міністр заявив, що не знає, “в якому тоді стані перебував президент Аргентини: до чи після вживання наркотиків”.   Також Пуенте сказав, що Мілей, в його розумінні, є “дуже поганою людиною”.   Мілей засудив “наклеп і образи” міністра й розкритикував політику соціалістичного прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса.   “В уряду Педро Санчеса є більш важливі проблеми, такі як звинувачення в корупції, висунуті проти його дружини, проблема, яка навіть змусила його подумати про відставку”, – йдеться в офіційній заяві Офісу президента.   Окрім того, лідер Аргентини звинуватив владу Іспанії в тому, що соціалістична політика принесла громадянам країни “смерть і бідність”, “поставила під загрозу жінок” через іммігрантів, а також “підірвала цілісність Іспанії” через угоди із баскськими та каталонськими сепаратистами. 
  Зі свого боку МЗС Іспанії відповіло, що риторика у заяві Аргентини “не відповідає відносинам між двома братніми країнами та народами”.   Після того, як правий популіст Мілей у грудні 2023 року посів посаду президента, відносини між Аргентиною та Іспанією, якою керує ліва коаліція на чолі з Соціалістичною партією Санчеса, значно охолодилися. Мілей публічно підтримав ультраправу іспанську антиміграційну партію Vox.

Нагадаємо, раніше прем’єр Іспанії заявив, що не піде у відставку на тлі корупційних звинувачень на адресу його дружини.

Джерело