Мирний процес без Росії немислимий – МЗС Швейцарії

Мирний процес без Росії немислимий - МЗС Швейцарії

Фото: Getty Images Саміт миру пройде у Швейцарії 15-16 червня

На перший Саміт миру було запрошено більше 160 делегацій з усього світу. Список держав-учасниць опублікують пізніше.

Росію не запрошували на майбутній Саміт миру. Але вона повинна буде взяти участь в наступних засіданнях. Відповідну заяву оприлюднило МЗС Швейцарії у четвер, 2 травня.

Вказано, що Саміт миру було запрошено більше 160 делегацій з усього світу. Серед них країни-члени G7, G20, ЄС, БРІКС, інші країни з усіх континентів, три міжнародні організації (ООН, ОБСЄ та Рада Європи) і два релігійні представники (Ватикан і Вселенський Патріархат).

Відбір запрошених країн має на меті забезпечити якнайширшу участь високопоставлених представників багатьох держав. Список держав-учасниць буде опубліковано незадовго до початку конференції, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що майбутнє засідання грунтуватиметься на дискусіях довкола української Формули миру та інших мирних пропозиціях. Головна мета саміту – надихнути майбутній мирний процес.

Щоб досягти цього саміт має намір:

  • забезпечити платформу для діалогу щодо шляхів досягнення міцного миру в Україні;
  • сприяти спільному розумінню можливої ​​структури для досягнення цієї мети;
  • спільно визначити дорожню карту щодо того, як залучити обидві сторони до майбутнього мирного процесу.

У МЗС стверджують, що Росія на даному етапі не була запрошена.

“Швейцарія завжди виявляла відкритість щодо запрошення Росії на цей саміт. Однак Росія неодноразово і також публічно заявляла, що не зацікавлена ​​брати участь у цьому першому саміті. Саміт у Швейцарії покликаний розпочати мирний процес. Швейцарія переконана, що Росія повинна бути залучена до цього процесу. Мирний процес без Росії немислимий”, – зазначили у МЗС.

Як відомо, Саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Українська сторона очікує, що у цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу.

При цьому в Офісі президента виключили участь Росії у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті.

Тиждень тому президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія планує зірвати Саміт миру. За його словами, про це свідчать дані розвідки.

Лавров оголосив Формулу миру “ультиматумом” Росії

Джерело