Макрон здійснить історичний візит до Німеччини

Макрон здійснить історичний візит до Німеччини

Фото: Getty Images Еммануель Макрон за три дні відвідає Берлін, Дрезден і Мюнстер

Лідери Франції та ФРН спробують визначити спільні позиції щодо порядку денного ЄС впродовж наступних п’яти років.

Президент Франції Еммануель Макрон у неділю вирушає до Німеччини з триденним державним візитом. Про це повідомляє Reuters 26 травня.

Вказано, що це буде перша поїздка такого рівня для президента Франції до ФРН за останні 24 роки. Макрон відвідає Берлін, Дрезден і Мюнстер.

“Відбудеться двостороннє засідання кабінету міністрів, оскільки дві найбільші країни ЄС прагнуть продемонструвати єдність напередодні парламентських виборів до наступного місяця”, – йдеться у повідомленні.

Окрім двосторонніх питань, під час візиту Макрона та урядових переговорів Франція та Німеччина спробують визначити спільні позиції щодо порядку денного ЄС впродовж наступних п’яти років.

Зазначається, що візит Макрона розглядається як жест демонстрації єдності двох країн. Його розцінюють як перевірку “здоров’я” французько-німецьких відносин, оскільки вже тривалий час між Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом були розбіжності, які охоплюють низку сфер.

Зокрема, Макрон просуває ідею більшої самодостатності Європи у питаннях оборони, а Шольц вважає, що для європейців немає надійної альтернативи підтримці США і Європа не має часу чекати на відродження власного оборонпрому.

Раніше Еммануель Макрон назвав умову для безпеки Європи. За його словами, європейці зіткнулись з Росією, “з силою, яка втратила стримування, і яка більше не хоче говорити нам, які її межі”.

Джерело