Литва не висилатиме чоловіків-українці, але для них можливі обмеження

Литва не висилатиме чоловіків-українці, але для них можливі обмеження

Фото: Getty Images Очільниця уряду Литви Інгріда Шимоніте

Якщо Київ доведе, що чоловік ухиляється від військової служби, йому може бути відмовлено у наданні посвідки на постійне проживання.

Литва не буде відправляти українських чоловіків призовного віку в Україну. Про це заявила прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте, передає Financial Times.   Європейський Союз гарантував захист українським громадянам, у тому числі чоловікам, принаймні до березня 2025 року, зазначила вона.   “Ми не будемо організовувати депортації або розшукувати українських чоловіків в країні, тому що це було б незаконно”, – сказала очільниця уряду Литви.   Однак якщо Київ доведе, що чоловік ухиляється від військової служби, йому може бути відмовлено у наданні посвідки на постійне проживання.   Шимоніте також заявила, що Литва готова направити свої війська для проведення навчань на території України, але офіційний Київ ще не скеровував відповідне прохання.   Очільниця литовського уряду визнала, що Росія розцінить це як провокацію. Але, за її словами, “якби ми думали лише про відповідь Росії, ми б не змогли нічого надіслати”.    Раніше повідомлялося, що уряд Литви допустив можливість допомоги Україні в питанні повернення чоловіків призовного віку. 

Повернення українських чоловіків призовного віку з Латвії обговорювалось на рівні президентів країн під час їх останньої зустрічі у Вільнюсі. 

Джерело