Китай зробив заяву щодо деескалації в Україні

Китай зробив заяву щодо деескалації в Україні

Фото: Getty Images Мао Нін вважає позицію КНР послідовною щодо “кризи” в Україні

Пекін вважає діалог і переговори єдиним життєздатним шляхом виходу з “кризи в Україні”, зазначили у МЗС.

Китай адресує свої заклики до деескалації в Україні усім причетним сторонам, зокрема, і Росії, але Москва ігнорує такі звернення. Про це у вівторок, 28 травня, свідчить відповідь речниці МЗС КНР Мао Нін на запитання Укрінформу стосовно закликів Китаю до деескалації у війні.

Так, у запитанні йшлося, чи адресує КНР свої заяви про необхідність зменшення напруженості на фронті Росії, бо для Москви вони мають зворотний ефект і після кожної з них РФ вдається до нового кроку ескалації у війні.

“Китай вважає діалог і переговори єдиним життєздатним шляхом виходу з “кризи в Україні” (так у Пекіні продовжують називати війну). Усі сторони мають бути відданими деескалації ситуації та пошуку політичного врегулювання кризи”, – сказала Мао Нін.

Також вона додала, що така позиція Китаю залишається чіткою та послідовною.

Агентство зазначає, шо Китай уникає називати агресора і жертву в російсько-українській війні, обмежуючись загальними заявами, проте з відповіді речниці МЗС можна дійти висновку, що Пекін звертається і до Москви, яка просто ігнорує заклики свого найближчого союзника.

Раніше у МЗС Китаю не змогли підтвердити інформацію про направлення офіційної делегації КНР на Саміт миру у Швейцарії, оскільки поки не має будь-якої інформації з цього приводу.

Також повідомлялося, що Китай і Бразилія просувають альтернативу Саміту миру за рівноправної участі всіх сторін.

Джерело