Китай пригрозив “розчавити” незалежність Тайваню

Китай пригрозив "розчавити" незалежність Тайваню

Фото: Getty Images Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь (у центрі)

Армія КНР “рішуче” діятиме проти “тайванських сепаратистів” і зупинить їх силою, наголосив глава китайського Міноборони Дун Цзюнь.

Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь заявив на полях конференції з питань безпеки Діалог Шангрі-Ла у Сингапурі, що ті, хто намагається відокремити Тайвань від Китаю, будуть “розчавлені та зазнають краху”. Про це 2 червня повідомляє DW з посиланням на китайську державну телекомпанію CCTV.

За словами китайського міністра, армія КНР діятиме “рішуче”, щоб запобігти незалежності острова.

Він також звинуватив керівну Демократичну прогресивну партію Тайваню в тому, що вона крок за кроком підриває китайську ідентичність острова. 

“Ці сепаратисти нещодавно зробили фанатичні заяви, які демонструють їхню зраду китайської нації та своїх предків. Вони будуть прибиті до стовпа ганьби в історії”, – наголосив Дун Цзюнь.

Політик стверджує, що Китай налаштований на мирне возз’єднання з островом, але цьому перешкоджають “сили незалежності Тайваню”.

Тайванська влада назвала “провокаційними та ірраціональними” коментарі представника КНР.

Рада у справах материка, яка відповідає за політику щодо Пекіна, повторила, що Китай ніколи не правив островом.

Нагадаємо, напруженість у Тайванській протоці зросла після того, як 20 травня прийшов до влади президент Лай Цинде, якого Китай називає “сепаратистом”.

Як відомо, Пекін вважає демократично керований острів своєю територією та нарощує військовий, політичний та економічний тиск, щоб відстоювати права на нього. Китайська армія періодично проводить навчання поблизу Тайваню.

Джерело