Кишинев відреагував на затримання молдован у Франції

Кишинев відреагував на затримання молдован у Франції

Фото: Скріншот Графіті з трунами у Парижі

Очільник МЗС назвав цей інцидент частиною гібридної тактики, спрямованої на завдання шкоди міжнародному іміджу Молдови.

Офіційна влада Молдови засудила дії своїх громадян, яких затримали в Парижі через графіті із зображенням труни і написом “Французькі солдати в Україні”. Відповідну заяву напередодні зробив міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой у соцмережі Х.

За його словами, Молдова шкодує через інцидент за участю трьох громадян Молдови в Парижі і “рішуче засуджує” його.

Попшой назвав інцидент частиною гібридної тактики, спрямованої на завдання шкоди міжнародному іміджу Молдови.

“Влада Кишинева готова співпрацювати з Францією для з’ясування обставин і притягнення винних до відповідальності”, – додав міністр.

Раніше стало відомо, що поліція затримала трьох молдован за підозрою в нанесенні графіті в Парижі із зображенням труни та написом “Французькі солдати в Україні”.

Ці графіті виявлені на вулицях 7-го округу Парижа в п’ятницю, 7 червня. Саме у той день у Парижі перебував з візитом президент України Володимир Зеленський.

А тиждень тому біля Ейфелевої вежі виявили п’ять трун з написом “Французькі солдати в Україні”. Тоді затримали п’ятьох підозрюваних.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон не виключив введення військ в Україну. За його словами, Росія не повинна перемогти у війні. Також Макрон назвав умови для введення військ.

Джерело