Казахстан ще розмірковує над участю у Саміті миру

Казахстан ще розмірковує над участю у Саміті миру

Фото: ua.depositphotos.com У Казахстані поки що не знають, чи візьмуть участь у Саміті миру щодо України

Казахстан підтримує однаково тісні політичні, економічні та культурно-гуманітарні відносини і з Україною, і з РФ, наголосили в МЗС.

  У Казахстані поки що не визначилися, чи братиме країна участь у Саміті миру щодо України, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Про це повідомив офіційний представник Міністерства закордонних справ Казахстану Айбек Смадіяров, передає Інтерфакс-Україна.   “Про участь нашої держави в цьому саміті поки що невідомо”, – сказав він журналістам.
  Раніше в МЗС заявляли, що участь Казахстану в саміті буде розглянуто з урахуванням графіка міжнародних заходів та офіційної позиції країни з цього питання.   “Казахстан історично підтримує однаково тісні політичні, економічні та культурно-гуманітарні відносини і з Україною, і з Росією”, – зазначав Смадіяров.

Нагадаємо, раніше в Угорщині змінили думку щодо Саміту миру у Швейцарії та заявили, що будуть присутні на заході.

Як відомо, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться глобальний Саміт миру, ініціатором якого виступає Україна. На захід запрошені лідери 160 країн світу. Понад 100 країн і організацій підтвердили свою участь.

Конференція базуватиметься на попередніх дискусіях, зокрема на українській Формулі миру та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Росія і Китай вдаються до масштабної протидії проведенню Саміту миру, заявив очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

Джерело