Ізраїль ліквідував у Сирії іранського генерала

Ізраїль ліквідував у Сирії іранського генерала

Фото: AP (архівне фото) Ізраїль знищив в Алеппо іранського генерала

Генерал Аб’яр був членом іранських сил Кудс, підрозділу КВІР, який діє переважно в інших країнах. Він перебував у Сирії з 2012 року.

Внаслідок ізраїльських авіаударів поблизу Алеппо (Сирія) ліквідовано генерала Корпусу вартових ісламської революції Ірану, який був направлений в країну в якості радника. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на іранські ЗМІ.

Агентство Tasnim News, пов’язане з Корпусом вартових ісламської революції, ідентифікувало іранця як генерала Саїда Аб’яра. Вважається, що він став першим іранцем, вбитим Ізраїлем, відтоді як дві країни ледь не вступили у війну в квітні, коли Ізраїль розбомбив посольство Ірану в Дамаску, в результаті чого загинули кілька командирів. Іран завдав удару у відповідь, атакувавши Ізраїль трьома сотнями безпілотників і балістичних ракет, після чого Ізраїль завдав ракетного удару по іранській військовій базі.

Зазначається, що генерал Аб’яр був членом іранських сил Кудс, підрозділу КВІР, який діє переважно в інших країнах. Він перебував у Сирії з 2012 року, допомагав уряду в Дамаску вести громадянську війну з опозиційними силами. Сили Кудса зараз використовують Сирію як регіональний штаб для координації та озброєння регіональних груп ополченців, відомих як «вісь опору», в тому числі в Лівані, Іраку та на Західному березі річки Йордан.

За даними Tasnim, Ізраїль атакував кілька цілей на околицях Алеппо в ніч з неділі на суботу і вранці в суботу, в результаті чого 17 осіб загинули і 15 отримали поранення.

Як заявила Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, серед загиблих були іракці, сирійці і члени ліванської Хезболли. Метою нападу був мідний завод і склад зброї.

Раніше повідомлялося, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) вирішила, як вона буде наносити контрудари по Ірану і його союзникам.

Очікування великої війни. Іран проти Ізраїлю

Джерело