Інтервальні тренування — що це таке і для чого це потрібно

Переваги інтервальних тренувань та несподівані ефекти від них.

Інтервальні тренування — це модель тренування, яка включає відрізки з максимальним навантаженням, які чергуються з легким навантаженням або періодами відпочинку. Такі тренування найчастіше вибирають люди, які не люблять аеробні навантаження, але при цьому потребують їх. Саме вони найкраще сприяють зменшенню жирових відкладень і формування красивого підтягнутого тіла. Інтервальні тренування мають цілий ряд переваг і несподіваних корисних ефектів, про які необізнана людина може навіть і не здогадуватися, інформує Ukr.Media.

Інтервальне тренування завжди коротше звичайного

І це дуже актуально для зайнятих людей. Навіть при менших витратах можна досягти того самого або навіть кращого ефекту, ніж коли ви займаєтеся у звичайному ритмі. А все тому, що під час проходження високоінтенсивного тренування енерговитрати за цей збільшуються в рази, що дозволяє спалювати більше калорій і ефективно худнути. Тому сенсу робити таке тренування довгою немає. Півгодинної сесії для людини з середньою підготовленістю буде цілком достатньо. Але, зрозуміло, ефект досягається тільки при регулярності занять.

Процес спалювання жиру відбувається не тільки під час навантаження, але і після

Анаеробні навантаження (заняття з обтяженнями) характеризуються низьким рівнем спалення жиру в процесі. Але вони мають довготривалий у часі ефект після тренування. У той час як звичайні аеробні заняття переробляють надлишки жиру тільки в процесі навантаження. Якщо ви зробите вибір на користь інтервального тренінгу, ви зможете зламати цю схему, навіть якщо ваші заняття мають аеробний характер. За рахунок високої інтенсивності в організмі активізуються метаболічні процеси. Жир буде спалюватися протягом наступних діб після закінчення тренування.

Інтервальні тренування стимулюють вироблення гормону росту

Цей гормон виробляється організмом дорослої людини в дуже невеликій кількості. Але саме він відповідальний за збереження і підтримання молодості клітин і тканин. Тривалі спостереження експертів за людьми, які практикували інтервальні тренування, дозволяють говорити про сплески вироблення гормону росту протягом доби після закінчення такого тренування. Це йде на користь вашому здоров'ю і молодості, особливо якщо ви займаєтеся регулярно.

Тренінг серцевого м'яза

Йтиметься саме про здорове серце і при відсутності протипоказань для інтенсивних навантажень. Серцевий м'яз, як і будь-який інший, збільшує свої показники при грамотному тренінгу. Це особливо помітно у тих, хто практикує саме інтервальні тренування. В процесі людина доводить свою серцево-судинну систему до межі можливого. Здається, що серце зараз вискочить з грудей. Такі зусилля дають м'язу стимул до розвитку та підвищує його витривалість. Але це дієво, тільки коли таке надзусилля має короткочасний характер. При таких постійних тренуваннях можна завдати шкоди серцю, тому ми рекомендуємо займатися під контролем інструктора.

Не потрібно додаткових пристосувань

Незалежно від того, якому виду спорту ви надаєте перевагу, в контексті інтервального тренінгу, вам не знадобиться купувати ніякого спортивного спорядження. Визначте свій рівень підготовленості, виберіть разом з тренером відповідну вам програму і починайте практикувати новий підхід до ваших занять. До того ж ви можете тренуватися в будь-якому місці та вписувати 15-хвилинні тренування у свій розклад дня.

Джерело