Європейці відповіли, чи потрібно приймати біженців з України

Європейці відповіли, чи потрібно приймати біженців з України

Фото: Unsplash (ілюстративне фото) Понад 80% жителів ЄС виступають за приймання біженців з України

Жителі країн-членів ЄС підтримують надання Україні гуманітарної допомоги та прихистку українським біженцям.

Абсолютна більшість жителів Європейського Союзу погоджується, що постраждалим від війни потрібно надавати гуманітарну підтримку, а також слід приймати в країнах ЄС українських біженців. Про це свідчить дані опитування Eurobarometer.

Так, 87% жителів держав-членів ЄС згодні з наданням гуманітарної підтримки постраждали від війни українцям і 83% згодні з прийомом в Євросоюзі людей, які тікають від війни.    Крім того, 72% громадян ЄС підтримують економічні санкції проти уряду Росії, компаній та приватних осіб, а 70% згодні з наданням фінансової підтримки Україні.    Шість з десяти європейців схвалюють надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС та фінансування Євросоюзом закупівлі та постачання військової техніки в Україну.   Серед останніх криз найбільший вплив на те, як громадяни ЄС дивляться в майбутнє, мало вторгнення Росії в Україну (42%). Далі йдуть пандемія та інші кризи у сфері охорони здоров’я (34%), економічна і фінансова криза (23%).   Серед 15 головних проблем Євросоюзу війна в Україні, на думку жителів ЄС, посідає друге місце.
  Опитування проводилося з 3 по 28 квітня. В ньому взяли участь 26 399 осіб з 27 країн ЄС. 

Нагадаємо, більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) повністю задоволені або радше задоволені чим ні своїми нинішніми умовами проживання в новій країні.

В Європі планують залишатися близько 70% українських біженців. Майже половина українців у країнах Європи мають роботу.

Джерело