ЄК схвалить початок переговорів з Україною – ЗМІ

ЄК схвалить початок переговорів з Україною - ЗМІ

Фото: Getty Images Україна стрімко наближається до членства в ЄС

Процес хочуть запустити до того, як Угорщина перейме головування в Євросоюзі, стверджують джерела.

Єврокомісія порекомендує у червні розпочати з Україною та Молдовою переговори про вступ до ЄС. Про це повідомила британська газета Financial Times у п’ятницю, 7 червня.

Як вказують три інформовані джерела видання, ЄК наполягає на тому, щоб офіційні переговори про вступ з Україною та Молдовою розпочалися цього місяця, щоб дати обом країнам позитивний сигнал.

За даними газети, своє рішення Єврокомісія оголосить вже сьогодні, 7 червня. Зокрема, буде заявлено, що Україна відповідає раніше невиконаним критеріям, включаючи антикорупційні заходи, обмеження політичного лобіювання, правила декларування активів для державних службовців та захист мов, які використовуються національними меншинами.

Рекомендація комісії вимагає одностайного рішення всіх 27 країн Європейського союзу. Очікується, що Угорщина виступить проти через нібито порушення прав угорської меншини в Україні.

З 1 липня Угорщина буде головувати в ЄС. Це дасть їй додаткові важелі впливу. Тому Бельгія, яка зараз головує в ЄС, сподівається провести перший раунд переговорів про вступ 25 червня.

Перед цим редактор Радіо Свобода з питань Європи Рікард Йозвяк також повідомляв, що усна оцінка ЄК має бути позитивною для України й Молдови.

Раніше віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна виконала всі вимоги та рекомендації Єврокомісії. Залишилися лише організаційні питання, пов’язані з фактичним відкриттям переговорів.

Джерело