Які зміни стануться у вашому організмі, якщо ви почнете бігати щодня

Почати бігати регулярно може бути важко. Але якщо вам все-таки вдасться, ви отримаєте безліч бонусів.

Біг — простий і неймовірно корисний вид фізичної активності, доступний багатьом. Бігати можна де завгодно: у парку, на тротуарах, на стадіоні, інформує Ukr.Media.

Але які зміни відбудуться у вашому організмі, якщо ви почнете бігати щодня?

Ви станете щасливішими

Згідно з дослідженням, 30-хвилинної пробіжки достатньо, щоб поліпшити настрій людини, що страждає депресивним розладом. Причому зовсім необов'язково рухатися швидко, щоб отримати цей ефект — він спостерігається навіть у тих, хто біжить в темпі швидкої ходьби. До того ж коли ви бігаєте довго, в організмі починають вироблятися ендорфіни (гормони щастя), що викликає у вас почуття підйому або так звану ейфорію бігуна.

Ви спалите багато калорій

Біг вимагає багато палива, тобто калорій. Наприклад, 70-кілограмовий бігун спалить 12,2 ккал за хвилину бігу в темпі 6:30 хв/км. За пів години він спалить 366 ккал. І це стосується бігу по рівнині. Вийдіть кудись, де вам доведеться бігти проти вітру або в гору і спалите значно більше.

У вас будуть міцні коліна…

Всупереч поширеній думці, біг позитивно впливає на здоров'я колін (навіть якщо ви бігаєте марафони). Вчені з'ясували, що бігуни рідше страждають від болів в колінах і остеоартриту, ніж ті, хто не займається бігом. Вся річ у тім, що біг допомагає людям підтримувати індекс маси тіла в нормі, зміцнювати м'язи ніг і кістки. Що, втім, не дивно — щоразу, коли ви торкаєтеся землі стопою під час бігу, ваші м'язи, сухожилля і зв'язки піддаються стресу, і їм доводиться адаптуватися і ставати сильнішими. Заняття ходьбою, плаванням та іншими активностями без ударного навантаження не зможуть зміцнити ваші м'язи і кістки так, як це зробить біг.

… і здорове серце

Аеробні навантаження допомагають зміцнити серцево-судинну систему. І до речі, для цього навіть не потрібно бігати довго. Десяти хвилин повільного бігу підтюпцем достатньо, щоб знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Правда, доведеться бігати щодня.

Ваш мозок буде працювати ефективніше

Якщо ви вже забули, що їли вчора на обід, або не можете пригадати, куди поклали ключі, негайно одягайте кросівки і біжіть. Вчені довели, що аеробні тренування, які підвищують ваш пульс і змушують потіти, покращують роботу гіпоталамуса. А він, своєю чергою, відповідає за пам'ять і здатність вчитися.

Ви будете міцніше спати…

В ході невеликого експерименту вчені виявили, що ті, хто бігав регулярно в помірному темпі не менше 5 разів на тиждень по 30 хвилин, стали спати краще (що саме по собі корисно) і помітили поліпшення у своєму психічному стані.

… і менше хворіти

Ми перерахували вже чимало переваг аеробних навантажень, але це ще не все. Регулярні аеробні тренування тривалістю понад 30 хвилин знижують ризик смерті від різних форм раку.

У вас будуть гарні ноги (і не лише)

Найбільші м'язи вашого тіла зосереджені в нижній його частині, і біг навантажує їх всі! Ви прокачаєте стегна, ікри і сідниці за допомогою однієї вправи. Але не лише ноги задіяні в бігу — м'язи преса і спини беруть участь у стабілізації корпусу. Таким чином, бігаючи, ви тренуєте все тіло.

Як бігати щодня безпечно

Щоб уникнути бігових травм, дотримуйтесь цих простих правил:

  • придбайте бігові кросівки, взуття для тренінгу не призначена для бігу і не захистить вас від травм;
  • збільшуйте навантаження поступово;
  • обов'язково займайтеся чимось ще — додавайте у свої тренування плавання або велоспорт, робіть вправи на різні групи м'язів;
  • не забувайте про розминку перед тренуванням і розтяжку після нього;
  • знайдіть тренера, який вкаже на ваші помилки в техніці і допоможе їх виправити;
  • якщо ви все-таки травмувалися, припиніть тренування і зверніться до лікаря.

Джерело