Які є переваги і недоліки групових занять в залі

Що обрати — групові тренування або тренажерний зал? Розглянемо всі плюси і мінуси групових тренувань.

Групові заняття в залі не випадково набрали таку популярність — це значно дешевше індивідуальних, до того ж багато людей відчувають себе комфортніше, коли вся увага тренера спрямована не лише на них, інформує Ukr.Media.

Перш ніж вирішувати, чи підходять вам масові заняття спортом, вивчіть всі плюси і мінуси.

Переваги занять в групі

Це підвищує дисципліну

Головна перевага групових занять — вони допомагають залишатися мотивованими. Коли знаєте, що наступне тренування доведеться чекати ще кілька днів, багато разів подумаєш, перш ніж зважишся прогуляти. Крім того, ви відчуваєте подвійну відповідальність: перед тренером і перед іншими учасниками вашої групи.

Гарний спосіб залишатися мотивованими варто завести друзів в залі і планувати регулярні зустрічі з ними на тренуваннях, підбадьорюючи один одного.

Ви будете докладати більше зусиль

Групові вправи часто змушують нас проявляти свої найкращі якості. Ви будете рівнятися на тих, хто попереду, не відставати від інших і не здаватися, адже людям навколо вас теж непросто, але вони справляються.

Займаючись фізичною активністю поруч з іншими людьми, ви черпаєте від них додаткову енергію і бадьорість.

Дізнаєтеся про досвід інших людей

Групові заняття мають на увазі спілкування — в роздягальні, в залі перед або після тренування, на виході з фітнес-клубу. Це хороша можливість більше дізнатися про спортивний досвід інших людей.

Збираючись в спортзал вперше, ми часто відчуваємо страх, що навколо виявляться досвідчені спортсмени, яким все вдається, і на їх тлі ми будемо виглядати незграбно. Однак, якщо це група базового рівня, напевно в ній такі ж звичайні люди, як і ви. Комусь заняття будуть даватися легше, комусь — складніше. Одні приходять худнути, інші — підкачатися, треті — порухатися після цілого дня в офісі. Після кількох спільних тренувань люди зближуються, починають ділитися враженнями та історіями про роботу над своїм тілом.

Займатися в групі цікавіше

Компанія робить будь-яку рутину різноманітнішою, і спорт — не виняток. Яким би суворим і дисциплінованим не був тренер, в класі завжди знайдеться місце для жартів або обміну коментарями.

Приходячи на заняття в групу, ви отримуєте не лише регулярну фізичну активність, але і позитивну компанію. Це особливо корисно тим, хто йде в зал не за конкретним жорстким результатом, а за розрядкою.

Мінуси групових занять

Не вистачає індивідуального підходу

Головний недолік будь-яких групових занять — вони недостатньо персоналізовані. Тренер фізично не може приділяти багато уваги всім учасникам, він не завжди помітить, чи правильно ви виконуєте вправи.

Групові заняття навряд чи підійдуть тим, кому потрібен особливий підхід, наприклад, через проблеми зі здоров'ям або бажанням отримати один конкретний навик або результат.

Групові вправи часто бувають одноманітними

Заняття в групі можуть бути веселими, але не дуже різноманітними. Якщо це клас з базовим рівнем, куди регулярно приходять новачки, тренер не поспішає змінювати план тренувань. Зрештою ті, хто ходить на ці заняття досить довго і регулярно, можуть занудьгувати. З цієї ж причини групові заняття часто не підходять людям з великим спортивним досвідом або просто хорошою фізичною підготовкою.

Якщо групові заняття стали даватися вам легко — пора міняти звичну рутину. Пошукайте клас з інтенсивнішими тренуваннями або переходьте на індивідуальні тренування.

Під груповий розклад складніше підлаштується

Заняття в групі не можна перенести. З одного боку, це і мотивує не лінуватися і відвідувати тренування. З іншого — іноді обставини виявляються сильнішими і ви не можете піти в зал з об'єктивних причин. Вихід: заповнювати прогалини вдома самостійно, якщо вистачає досвіду і мотивації.

Ви можете відчувати занепокоєння, займаючись у присутності інших людей

Для людей, які страждають від неприйняття свого тіла, невпевненості у фізичних здібностях та інших комплексів, групові заняття можуть стати серйозним стресом. Однак вони ж прекрасний спосіб боротися зі своїми страхами. Уникати людей ніяк не допоможе вам комфортніше відчувати себе в власному тілі, а ось регулярні групові заняття, покажуть, що навколо такі ж неідеальні люди, які працюють над тим, щоб стати краще.

Будьте готові до того, що атмосфера в залі не завжди може бути позитивною та повної підтримки: у фітнес-центрах повно менсплейнерів, у тому числі серед тренерів. Мменсплейнінгом (від англ. man — чоловік та explain — пояснення) називають ситуації, коли чоловік поблажливо пояснює щось співрозмовниці, припускаючи, що вона недостатньо обізнана в предметі розмови. Якщо відчуваєте, що коментарі інших людей щодо вас і вашого тіла доставляють дискомфорт, не соромтеся поміняти групу, тренера або знайти зал з більш доброзичливою атмосферою.

Джерело