Слова, які можуть зруйнувати психіку дитини.
Дитяча психіка пластична, але водночас дуже тендітна і сприйнятлива. Кожне слово батьків має значення, інформує Ukr.Media.
Деякі фрази психологи радять не вимовляти ні вголос, ні про себе — вони насправді жорстокіші, ніж може здатися.
Ти мене розчарував
За словами дитячих психологів, чути це дуже боляче. І це може призвести до небажаних наслідків у майбутньому. Дитина може стати надчутливою до помилок, намагатиметься догодити батькам, щоб не почути більше образливих слів. Перфекціонізм, тривожність — це все позбавляє дитину та майбутнього дорослого впевненості у собі.
Заспокойся
Вірний спосіб роздратувати кого завгодно. Це слово нікого не заспокоює, навпаки, розганяє конфлікт. Воно виражає зневажливе ставлення, заборону на вираження емоцій. Дитині потрібно дати конкретну інструкцію, що зробити, щоб заспокоїтися, — емоції мають вийти назовні.
Подивися на мене, давай подихаємо, давайте дитині способи впоратися з емоціями, радять фахівці.
Скажи нормально
Коли дитина пхикає, впадає в істерику, говорить невиразно, вона перебуває у стресі. Вимагати, щоб вона говорила нормально, спокійно та розбірливо — це означає додатково натиснути на неї, що ще більше посилить стрес.
Ти дуже лінивий
Дітям не завжди ліньки робити те, що від них вимагають. Іноді у малюка може бути просто недостатньо навичок для того, щоб це зробити. Важливо з'ясувати, що саме заважає йому виконати ваше прохання.
Припини плакати
Заборона на емоції — це одна з найшкідливіших речей, які тільки можна зробити у спілкуванні з дитиною. Плакати — це нормально. А заборона це робити — демонстрація, що ви дитині не співчуваєте. Згодом дитина навчиться придушувати свої почуття, емоції. Це призведе до тривожності, депресій.
Я так багато для тебе роблю
Вимагати подяки це може бути зрозуміло, але не зовсім розумно. Діти не завжди вміють висловлювати подяку так, щоби було зрозуміло дорослим.
Дітям ще потрібно навчитися обробляти свої думки та почуття таким чином, щоб розуміти та інтерпретувати їх. Тим більше, говорити про них вголос.
Це не твоя справа
Фраза дуже груба. Уявіть, що ви кажете її своїй подрузі — вірний шлях до сварки, чи не так? Отже, якщо не хочете, щоб діти втручалися у вашу розмову, не заводьте при них дорослих обговорень.
Бо я так сказала
Змусити щось робити чи навпаки, щось заборонити, не пояснюючи причин свого рішення — не найкращий спосіб комунікацій з дитиною. Воно руйнує довіру і виховує у дитині почуття невпевненості у собі. Поясніть своє рішення і постарайтеся зробити це ввічливо.
Залиште відповідь