Як зрозуміти, що перед вами людина з високим емоційним інтелектом: 3 головні ознаки

Вичислити співрозмовника з цією якістю нескладно.

Високий емоційний інтелект — це вміння розрізняти свої емоції та керувати ними, а ще здатність розуміти, що відчувають інші, проявляти емпатію. Люди із високим рівнем емоційного інтелекту можуть ефективно спілкуватися, встановлювати здорові стосунки, вирішувати конфлікти, мотивувати себе та інших, інформує Ukr.Media.

Високий рівень емоційного інтелекту часто пов'язаний з успішними міжособистісними відносинами, лідерством, адаптивністю та здатністю розв'язувати проблеми у різних ситуаціях.

Дослідниця з Гарварду доктор Дженні Ву вивчила способи, якими найуспішніші та найефективніші комунікатори розвивають стосунки. Ось три речі, які люди з високим емоційним інтелектом завжди роблять, коли спілкуються з іншими.

Ставлять питання, які викликають почуття

Люди з високим емоційним інтелектом мають виняткову здатність вплітати такі питання в будь-яку розмову, щоб залучити до нього інших і підтримати інтерес. Вони про досвід, думки і почуття і не припускають простих відповідей «так» чи «ні». Наприклад, "Що ви думаєте про…", "Як ви потрапили на цю роботу (познайомилися з кимось)…" і т.д.

Такі питання дозволяють виявляти щиру зацікавленість та емпатію до співрозмовника, бажання допомогти. Будь-яка людина, яка почула на свою адресу ці питання і відповіла на них, відчує, що його побачили, почули та оцінили.

«Підхоплюють» тон мови та мову тіла співрозмовника

Люди з високим рівнем емоційного інтелекту вміють зчитувати соціальні сигнали і підсвідомо наслідують людей, з якими спілкуються. Вони копіюють мову тіла, поведінку, темп мовлення, стиль, підлаштовуючись під емоції співрозмовника. Це спричиняє розташування людей і зміцнює зв'язок у спілкуванні.

І якщо ви скажете, що мова про маніпулювання, це не так, якщо подібна поведінка природна, якщо людина інтуїтивно підлаштовується під стиль співрозмовника. Так вона виявляє довіру та повагу до нього.

Співрозмовник говорить повільно, ви сповільнюєтеся, підхоплюючи ритм спілкування, він нахиляється до вас, ви робите те саме. Це зовнішній прояв внутрішнього бажання співпереживати й встановлювати зв'язок на найглибшому рівні.

Діляться своїми особистими помилками та невдачами

Люди з високим емоційним інтелектом відкрито діляться своїми невдачами. Вони не бояться зізнаватись у своїх страхах, бо бачать у вразливості засіб для побудови глибших зв'язків. Вони розуміють, що догодити всім і стати приємним кожному неможливо й абсолютно спокійно ставляться до цього. Такі люди чітко усвідомлюють, що помилки — це ще не вся людина, а негативні події — це лише точка для майбутнього зростання.

Ділячись як позитивним, і негативним досвідом, люди з високим рівнем емоційного інтелекту спонукають оточуючих ділитися, вчитися і зростати разом.

Джерело