Як визначити аб’юзера: 3 головні ознаки, які повинен знати кожен

Аб'юз може набувати різних форм, а жертва може і не здогадуватися, що на неї намагається вплинути цинічний маніпулятор.

Аб'юз — це відносини, для яких характерна модель "агресор — жертва". Насильство може виявлятися у будь-якому вигляді і під прикриттям турботи аб'юзер кидає жертву в абсолютну залежність. При цьому сама жертва може навіть не розуміти, в які стосунки потрапила, інформує Ukr.Media.

Найпростіше зрозуміти, що поруч із вами аб'юзер, якщо така людина застосовує фізичне насильство або намагається проти вашої волі схилити вас до певних відносин. Але важче розпізнати психологічний аб'юз, адже він може набувати різних форм і жертва може не завжди здогадуватися, що на неї намагається вплинути професійний маніпулятор. Наприклад, до аб'юзу належать зловживання людиною, постійні образи, психологічне приниження тощо.

При цьому аб'юз буває не тільки в сім'ях, а й у спілкуванні з друзями, колегами та іншими людьми, які оточують нас. Тому важливо знати, які слова говорять аб'юзери і як вони поводяться, щоб навчитися помічати «червоні прапорці» і вміти розпізнавати такий небезпечний вплив.

Одна з причин, чому доросла людина може поводитися як аб'юзер — якщо до неї погано ставилися батьки в дитинстві. За словами психологів, якщо батьки в дитинстві пригнічували або принижували свою дитину, змушували її постійно відчувати себе винною, відчувати страх чи сором, то у дорослому віці ця людина може так само поводитися зі своєю дружиною/чоловіком чи дітьми.

Три головні ознаки аб'юзу:

  • Знецінення почуттів іншої людини. Наприклад, коли одна людина говорить іншій: «ти дурна», «все, що стосується тебе, не має значення» тощо.
  • Почуття образи. Коли хтось намагається вас переконати, що його прохання дуже важливі, а ось ваші образи, почуття і прохання — це просто дурниці.
  • Фізичне чи сексуальне залякування.
  • Жертвам аб'юзу намагаються нав'язати думку, нібито все погане відбувається через них. У таких випадках можуть звучати фрази «це ти у всьому винна/винен» тощо.

    Джерело