Як зрозуміти, чи справді ми закохані, чи просто боїмося залишитися самі?
Існує велика різниця між спробами знайти супутника життя і нав'язуванням стосунків. Іноді в поспіху зануритися в романтику цю відмінність не беруть до уваги. Головна проблема в тому, щоб визначити її в цей момент, а не через роки, інформує Ukr.Media.
Психолог Марк Треверс (Mark Travers) назвав три ознаки, які вкажуть на стосунки, що ґрунтуються не на коханні, а на страху самотності.
Не бути собою
Одна з найбільш явних ознак стосунків, заснованих на страху, — не бути самим собою. Через страх втратити партнера виникає бажання робити все, що видається за потрібне, жертвуючи своїми інтересами, смаками, цінностями та уподобаннями.
"Оскільки ви завжди боїтеся втратити партнера, все, що ви робите, стає актом збереження того, що ви маєте одне з одним, а не способом по-справжньому насолоджуватися часом, який ви проводите разом", — пояснив психолог.
Намагаючись пристосуватися до чиїхось очікувань, людина починає нехтувати своїми власними бажаннями та потребами, що призводить до відчуття незадоволеності та втрати ідентичності. Здорові стосунки характеризуються зусиллями, яких докладають обидва партнери, додав експерт.
Потреба бути в компанії
Багатьом подобається проводити час у компанії коханих людей, але для декого ця радість стає спробою уникнути паралізуючого страху самотності.
Якщо ви почуваєтеся спустошеними за відсутності партнера до такої міри, що вважаєте себе нездатними бути щасливими без нього, це може свідчити про страх втратити людину і залишитися самому, а не про кохання до неї.
Хоча прагнення провести час із партнером корисне для стосунків, очікування, що він проводитиме з вами весь свій вільний час, може вказувати на нездорові стосунки.
Ревнощі
Ревнощі — ще одна ознака того, що стосунки перебувають під контролем страху втрати і вашої власної неадекватності.
Згідно з дослідженнями, випадкові ревнощі у стосунках є нормальними і можуть розглядатися як позитивна сила, оскільки вони нагадують парам не сприймати одне одного як належне. Ревнощі посилюють емоції та роблять інтимні моменти більш пристрасними. Однак сильні або ірраціональні ревнощі кореняться в нашому страху бути покинутими.
Залиште відповідь