Як тренуються професійні баскетболісти — улюблені вправи Леброна, Хардена та інших зірок НБА

В арсеналі спортсменів чимало ефективних вправ.

Для професійних атлетів спорт — не просто частина життя, а справжнісінька робота. І для багатьох з них він не закінчується разом із матчем. Кращі гравці НБА не обмежуються планом з регулярними тренуваннями, і з задоволенням займаються самостійно. Які вправи до душі Леброну Джеймсу і Луці Дончичу?

Леброн Джеймс

Під час самостійних занять "король" приділяє особливу увагу м'язам кора. Тренується Леброн зі спеціальними канатами. Вони дозволяють добре пропрацювати різні групи м'язів. І хоч у ході такого тренування швидко приходить втома, вона допомагає розвинути силу і витривалість, інформує Ukr.Media.

Спочатку він виконує чергування хвиль в напівприсіданні. Потім те ж саме, але стоячи на одному коліні, і вправу з притягуванням канатів до себе/від себе. А завершується міні-тренування підйомом корпусу з гантелями.

Джеймс Харден

Одна з улюблених вправ лідера "Х'юстон Рокетс" — віджимання. Але не прості від підлоги, а більш складна варіація. Харден використовує спеціальні упори, які дозволяють змінити вектор навантаження і виконувати вправи "глибше". Цей інвентар допомагає урізноманітнити домашні тренування і здивувати "звиклі" до звичайних віджимань м'язи.

Крім того, баскетболіст ставить ноги на підвищення, ще більше ускладнюючи вправу. Змінюючи кут нахилу, можна опрацьовувати конкретні зони грудей, тим паче, це відмінний варіант для різноманітності.

Кайл Кузма

Гравець "Лейкерс" навіть під час карантину не розслаблявся і продовжував старанно тренуватися вдома. Він любить працювати з обважнювачами, роблячи звичайні вправи, які підходять і новачкам, більш ефективними. Одна з них — зворотні випади з жимом гантелі однією рукою. При цьому задіюються трапецієподібні, дельтовидні і сідничні м'язи, а також квадріцепси.

Також Кузма виконує болгарські випади, або присідання. Нога, що знаходиться ззаду, ставиться на лаву або інше підвищення, що дозволяє зосередити основне навантаження на передній нозі і приділити їй більшу увагу. Баскетболіст робить цю вправу з гантелями, але також можна використовувати штангу, а новачки і зовсім обійдуться без обважнення.

Зайон Вільямсон

Нападник "Нью-Орлеан Пеліканс" може похвалитися видатними навіть для баскетболіста руками — його біцепсам позаздрять багато. Зрозуміло, для підтримання форми необхідні регулярні тренування.

Серед іншого, Вільямсон не нехтує присіданнями з гантелями на грудях і класичними підтягуваннями зворотним хватом. При першій вправі, крім біцепсів, навантаження дається і на квадріцепси, сідничні, трапецієподібні і дельтовидні м'язи. А під час підтягувань також задіяні найширші м'язи спини і м'язи передпліч.

Лука Дончич

Гравець "Даллас Маверікс" приділяє час і домашнім тренуванням. Він виконує "прогулянку фермера" зі спеціальною здвоєною штангою. Вправа задіює все тіло і добре розвиває силу. Замість штанги можна використовувати будь-яке обтяження: від звичайних гантелей до особливо важких платформ для просунутих кроссфітерів.

Ще одна вправа з арсеналу Дончича — тяга гантелей з упором на атлетичну лаву. Основне навантаження припадає на широкий м'яз спини, великий круглий м'яз, задній дельтоподібний і плечепроменевий.

Джерело