Якщо хтось роздратований, це говорить про неполадки у його душі. Не у вашій…
Багато хто вважає: якщо хтось на їхню адресу висловлює негатив чи зло, вони вважають, що цій людині треба обов'язково відповісти тим самим, інформує Ukr.Media.
Але будь-які наші негативні емоції лише говорять про «несправності» в нашій душі. Тому «нездужання» буває не тільки у нашого фізичного тіла, а й у наших почуттів, думок та емоцій.
Тому якщо хтось нас ненавидить, то повірте, ця людина навряд чи в той момент дуже щаслива. Чи варто тоді множити її нещастя, відповідаючи їй тим самим?
Тим більше після гніву або роздратування, коли емоції вже вщухнуть, люди жалкують, що пішли на поводу у цих емоцій. Тому реагувати на їх спалахи немає сенсу, але й підставляти себе під їхній удар теж не слід.
Історія з життя Дейла Карнегі
Відомий письменник Дейл Карнегі одного разу розповів історію про те, як одна його читачка надіслала йому листа, в якому розкритикувала його роботу в пух та порох.
Першою його реакцією було відповісти їй тим же, але він вирішив подивитися, як зміниться його ставлення до цієї дами через добу.
Минула доба, і він виявив, що його злість зникла, і йому навіть захотілося розібратися в тому, чи об'єктивні були її претензії.
Через два дні він зрозумів, що в її словах є правда, а ще через три дні він захотів зустрітися з нею і подякувати їй за цей лист. І врешті-решт вони стали друзями на все життя.
У чому мораль цієї історії? Не варто залучатися до конфлікту, негативних реакцій і накопичувати рани в душі. Краще спробувати все обговорити та знайти порозуміння. Адже недарма кажуть, що вороги іноді можуть стати найкращими друзями.
Порада афонського старця
Слова афонського старця стосуються трохи іншого прояву людських емоцій, а саме роздратування, але вони дуже точно відображають те, що написано вище — негативно налаштовані люди потребують любові та допомоги.
Бо якби їхній внутрішній світ був сповнений любові, то вони б так не поводилися.
Тому якщо ми їм не можемо цього дати, то хоча б варто їх просто ігнорувати настільки, наскільки це можливо, і не повертати їхнє зло їм назад. Адже добра від цього у світі більше не стане.
А ось і сама порада старця:
«Якщо хтось роздратований — краще не намагатися заговорити з ним, хай навіть по-доброму. Він схожий на пораненого, якому навіть лагідне погладжування дратує рану».
Залиште відповідь