Як худнути за допомогою смузі

Смузі може допомогти схуднути.

Схуднення на смузі — просте і ефективне. За три дні втрата у вазі може скласти до 2 кг. Мінус один: харчуватися так постійно навряд чи можливо, якщо ви не веган та до того ж не сироїд. Тож рослинні коктейлі краще зробити ефективним детокс-засобом і основою раціону а-ля "правильне харчування". Ми розповімо вам, що потрібно робити, щоб схуднути за допомогою смузі, не зненавидівши їх при цьому, інформує Ukr.Media.

Ставтеся серйозно

Найбільша помилка — сприймати смузі як перекус або щось несуттєве. Смузі — повноцінний, потужний і поживне приймання їжі. Для цього він і був вигаданий серферами — для швидкого насичення і тривалого енергетичного ефекту. Але смузі зовсім інакше засвоюється організмом, ніж тверда їжа, яка спочатку потрапляє у шлунок і тільки за допомогою ферментів — у кишківник. Смузі починає працювати одразу і (це ще один бонус) запускає правильне травлення.

Не пити натщесерце

Тому зі смузі краще не починати день. Натщесерце випийте склянку води з лимоном або яблучним оцтом — це допоможе розігнати метаболізм, а через 30 хвилин вже смузі. Вдень і ввечері діє той самий принцип: пити смузі за 20-30 (але краще за 40) хвилин до їжі.

Не пити на ніч

Оскільки смузі робиться з сирих овочів, ягід і фруктів, його приймання краще запланувати на першу половину дня. Максимальна активність шлунково-кишкового тракту пов'язана з сонячною активністю, і ближче до вечора потрібно поступово знижувати споживання сирих продуктів. Але це не означає, що ввечері пити смузі категорично заборонено.

Розуміти, навіщо пити

Смузі, якщо його правильно приготувати, може виконувати багато функцій: заряджати енергією, підтримувати тонус м'язів, боротися зі стресом, сприяти виробленню ендорфінів, чистити печінку, захищати від вірусів. Стимулювати ріст волосся, підвищити рівень заліза у крові, поліпшити стан шкіри, підстьобнути імунітет, схуднути — практично на кожну потребу організму можна відповісти якимось рецептом смузі.

Суворих правил "пиття" смузі немає, але краще уникати екстриму: випивати склянку коктейлю спокійно, а не залпом, поспішаючи кудись.

Розрізняти види

Існують різні смузі. Є ранкові, що "пробуджують". Вони зазвичай робляться на основі соків з додаванням вуглеводів (найпопулярніша складова — банан). Такий смузі — must have, якщо ранок починається з тренування. Сміливо додавайте у нього молочний протеїн, йогурт, сир, запарені вівсяні пластівці, кіноа, лляне насіння. Денні смузі — поживні. У багатьох з нас обід — найсерйозніше приймання їжі за день, тож у ці смузі краще додавати протеїни (соєвий протеїн, насіння чіа, спіруліну, шпинат, кейл). Вечірні смузі — заспокійливі. Їх завдання — підготувати організм до відпочинку, тому вони найчастіше робляться на основі мигдального або кокосового молока або трав'яного збору.

Додавати цікаві інгредієнти

Так смузі будуть небанальними, що посприяє природному продовженню процесу детоксикації. Що використовувати? Наприклад, блакитну спіруліну-водорість, яка мешкає у високогірних озерах. Це чудове джерело протеїну (блакитна у кілька разів перевищує за корисними якостями спіруліну звичайну) і — бонусом — гарний блакитний колір. Ще один цікавий компонент — квітковий пилок. Продається у аптеці — у гранулах або порошку. Має трохи гіркуватий присмак, тому використовувати його потрібно швидко і бажано "зверху" — посипати. Пилок — справжній суперфуд, а це означає, що він є суперджерелом енергії. Асаї — ягода, яка росте у лісах Амазонки. Її особливість у тому, що вона несе цінні антиоксидантні властивості тільки у замороженому вигляді, і можна не турбуватися про ефективність (і свіжість) вихідного продукту. Підсолоджувати готовий смузі можна медом або кленовим сиропом, а для пряного смаку додавати імбир.

Готувати зі свіжої сировини

Якщо виключити ягоди асаї, то для смузі краще обирати свіжі продукти. Коли є проблема зі свіжими фруктами і ягодами, краще обирати відомих виробників заморозки, про яких точно відомо, що вони використовують передові "шокові" методи, які дозволяють зберегти у продукті усі поживні речовини і вітаміни.

Брати з собою

Свіжоприготовані смузі відмінно зберігаються протягом 12 годин, тому їх цілком можна включати до раціону поза домівкою. Єдина умова — температура не повинна перевищувати 7 градусів, але тут постає питання термосумки.

Коли холодно, пийте гарячі смузі

Якщо ви хочете зігрітися — пийте теплі коктейлі. Але щоб температура не нашкодила корисним речовинам, вона не повинна бути більшою за 50 градусів. Найпростіший варіант "підігріти" смузі — додати у нього трохи окропу. Допоможуть також зігрівальні добавки: ложка меду, маточне молочко, щіпка куркуми, шафрану або імбиру, настоянка ехінацеї.

Звичайна вода не може бути основою для смузі! Невеликою кількістю води можна тільки розбавити напій.

Погода за вікном — це, звичайно, важливо. Але обираючи основу для смузі, краще керуватися смаковими уподобаннями. Найчастіше коктейлі роблять на основі молока або соку, але якщо навіть взимку хочеться на тропічні острови, можна зробити смузі на основі кокосової води і ананасового соку, а не відвару шипшини.

Додати у раціон

Детокс-програма на основі смузі досі є популярною. Серед її шанувальників є навіть зірки Голлівуду — Дженніфер Еністон, Міранда Керр, Ліам Хемсворт. Для них вживання таких напоїв є рутиною. Мабуть, завдяки цьому вони мають гарний вигляд. Отже, смузі варті того, щоб зробити їх вживання корисною звичкою.

Джерело