Ходьба допоможе скинути вагу краще ніж біг

Як ходити, щоб худнути.

Останнім часом в Європі стало модно не бігати вранці, а ходити. Піші спортивні прогулянки, як стверджують тренери, набагато корисніше бігу. А якщо ходити правильно, можна взагалі скинути вагу і навіть накачати м'язи, інформує Ukr.Media.

Тому після роботи не стрибайте у корпоративне таксі або тролейбус, краще пройдіться кілька зупинок до будинку пішки.

Чому ходьба так важлива для нашого здоров'я?

Користь ходьби

У піших спортивних прогулянок є маса переваг перед бігом, про яких мало хто знає:

 • Ходьба, на відміну від бігу, не травматична, через те, що відсутнє ударне і балістичне навантаження на суглоби хребта і ніг. Опорно-руховий апарат не травмується, а міцніє.
 • Спортивна ходьба в певній техніці допомагає нормалізувати тиск і знизити рівень холестерину, схуднути, зміцнити кісткову систему, поліпшити вироблення інсуліну, роботу гормональної системи, збільшити обсяг м'язової маси та просто підняти настрій.
 • Крім того, ходьба — це хороша профілактика серцево-судинних захворювань.
 • Де і як ходити

  Приступаючи до тренувань ходьбі, важливо дотримуватися чітких правил і розкладів, якщо, звичайно, хочете домогтися результатів.

  Виберіть локацію

  Спортивною ходьбою можна займатися як на вулиці, так і в приміщенні, краще на біговій доріжці. Якщо мова йде про відкритий простір, вибудовуючи шлях, вибирайте не тільки горизонтальні рівні доріжки, але і маршрути з різними нахилами. Це навантаження допоможе пустити в дію всю м'язову систему ніг і центру тіла. До речі, можна збільшити навантаження при ходьбі, наприклад, надівши рюкзак, наповнений чим-небудь. Така ходьба допоможе додатково пропрацювати м'язам.

  Освойте техніку ходьби

  Щоб тренування у повільному темпі приносили користь, важливо освоїти ази. Тримайте спину прямо, не згинайте ноги в колінному суглобі. Руки зігнуті в ліктях, рухаються вперед-назад.

  Не поспішайте

  Під час тренувань головне — це не перейти на біг. Виберіть для себе темп, для початку краще низький (від 3 до 5 км/год або 80-120 кроків у хвилину). Перші тренування нехай займають не більш пів години. Після чого можна збільшувати їх тривалість. Якщо ви ставите перед собою серйозні цілі, наприклад, скинути вагу, то спортивній ходьбі потрібно приділити не менше двох годин, причому рухатися треба не прогулянковим кроком, а в середньому темпі (швидкість 7-8 км/год).

  Не забувайте про основні тренування

  Ходьба — це неповне навантаження, її недостатньо для повноцінного опрацювання м'язів. Поєднуйте ходьбу з домашніми тренуваннями або заняттями в спортклубі, які повинні включати розтяжку, силові вправи.

  Джерело