Fly-йога або йога в гамаках: що це таке і яка від неї користь

Незвичайний вид йоги в повітрі, який подарує вам легкість і приємні відчуття.

Почалося все в 90-х роках з експериментів Крістофера Харрісона, це гімнаст і бродвейський актор, який все життя захоплювався йогою. Спочатку він робив різні циркові трюки в гамаках. Поступово ввів у свої тренування і класичні асани йоги. В результаті народилося новий фітнес-напрямок, інформує Ukr.Media.

За останні роки цей вид йоги став популярним і в нашій країні. Майже в кожному фітнес-центрі вам запропонують подібного роду заняття.

В чому суть?

Заняття проходять на спеціалізованих полотнах (їх часто називають гамаками), іноді використовуються «йога-гойдалки», де є додаткові петлі для рук і ніг. Існують різні програми — розтяжка, йога, а також силові тренування. Складність полягає в незвичайному навантаженні і необхідності тримати рівновагу.

Окремо стоїть повітряна гімнастика — по суті мати всіх цих видів фітнесу, але вона вимагає серйозної підготовки та відноситься вже до професійного спорту. Втім, у клубах вже є і цей напрям для початківців.

Як і інші види фітнесу, заняття в гамаку підходять для різного рівня підготовки. Відверто кажучи, найскладніше — це довіритися гамаку і інструктору.

Це можна порівняти з першими спробами їзди на велосипеді або катання на ковзанах: під ногами немає твердої опори і часто, думаєш зовсім не про вправу, а про те, як би не впасти прямо на підлогу. Крім того, незвичне положення змушує шукати нові точки опори, що додає хвилювання. Саме з цими думками і доводиться боротися на першому занятті.

Що стосується безпеки, то тут хвилюватися не треба: гамаки витримують вагу до 300 кг, і при дотриманні всіх вказівок тренера, випасти з нього складно. Хребет і зв'язки також не перенапружуються, адже ви працюєте з власною вагою.

Кому не підійде повітряна йога?

Потрібно розуміти, що такі заняття вимагають серйозної витривалості та здоров'я. Надмірні навантаження при деяких захворюваннях можуть стати причиною їх ускладнення. Отже, якщо у вас є щось з цього списку, краще відмовтеся від цього виду йоги:

  • запаморочення, травми голови або струс мозку;
  • хвороби серця, гіпертонія;
  • травми та хвороби опорно-рухового апарату, радикуліт, церебральний склероз;
  • ожиріння (не просто зайва вага, а саме ожиріння за медичними показаннями);
  • післяопераційний період;
  • глаукома.

Для деяких захворювань, а також вагітності, розроблені власні програми, тому ми рекомендуємо розглянути їх.

Чим корисні такі заняття?

В наслідок сидячого способу життя і малої рухливості у багатьох утворюється застій крові в нижній частині тіла. Перевернуті пози йоги на полотнах допомагають усунути цю неприємність, поліпшується кровообіг.

При висінні вниз головою посилюється живлення гіпофіза, що стимулює ендокринну систему, нормалізується гормональний фон і обмін речовин. Розглянемо й інші позитивні сторони:

  • розвиток спритності, сили та гнучкості;
  • розтягнення м'язів спини, виправлення постави, поступово зникає сутулість;
  • приємне відчуття польоту і невагомості — звичайно, спочатку це здається неприємним, але наприкінці заняття ви захочете ще.

Все це — незвичайний досвід і дій маса нових відчуттів.

Як проходить тренування?

Зараз вже існує понад 3000 програм, але всі вони проходять приблизно за однією схемою.

Заняття починається з підготовки гамака — необхідно налаштувати його висоту. Потім проходить розминка, в якій ви розігріває м'язи та суглоби.

Тільки після цього підключається гамак — спочатку виконуються прості вправи з опорою на одній або двох ногах. Поступово вводяться складніші елементи та динамічні вправи.

Після цього необхідно розслабитися і нормалізувати дихання. Іноді використовують і медитативні практики в рамках тренування. Заняття зазвичай йдуть годину-півтори — тут краще не поспішати.

Для antigravity-тренування не потрібен спеціальний одяг — підійдуть штани й топ, які не сковують рухів і облягають тіло. Взуття також не потрібне, але займатися босоніж не можна — це негігієнічно, — підійдуть прості шкарпетки або йога-шкарпетки.

Можна також взяти фітнес-рукавички, втім, вони не обов'язкові. А ось прикраси краще зняти — у всякому разі каблучки та браслети точно будуть зайвими.

Джерело