Епідемія ожиріння в США продовжує зростати

За останні 10 років їх кількість різко збільшилася.

Все більша кількість жителів США стає жертвами ожиріння, як показує дослідження, інформує Ukr.Media.

Вчені з Університету Бригама Янга порахували, що епідемія ожиріння на території США продовжує набирати обертів. І вже найближчим часом більше 50% жителів цієї країни, тобто кожен другий дорослий, матиме не просто зайву вагу, а клінічне ожиріння. Автори дослідження в довгостроковій перспективі спостерігали за вагою довільно відібраних 13 800 дорослих американців. Було встановлено, що більш ніж 50% з них додали понад 5% маси тіла протягом десятирічного періоду спостереження. Третина учасників дослідження додали понад 10% маси тіла, а кожен п'ятий — понад 20%.

У зв'язку з цим дослідники підкреслюють, що американська епідемія ожиріння не тільки не сповільнюється, але продовжує набирати обертів. Поза всякими сумнівами, десятирічне збільшення ваги — це дуже серйозна проблема, якщо екстраполювати її від вузької групи учасників дослідження на все населення США. За рахунок довільного набору добровольців дослідження має високий ступінь репрезентативності, тобто по цій групі можна судити про те, що відбувається з усім населенням Америки.

Також дослідження показало, що за 10 років жінки додали у вазі значно більше чоловіків — приблизно удвічі більше. Збільшення ваги розрізнялася також залежно від раси, і найбільші показники відзначалися у афроамериканців жіночої статі. При цьому найбільше зайвих кілограмів набрали люди молодого і середнього віку, а в міру старіння швидкість збільшення ваги знижувалася. Нагадаємо, що ожиріння — це основний фактор ризику серцево-судинних захворювань, воно збільшує знос кісток і підвищує ймовірність пухлин.

Джерело