Дитина постійно “сидить” у смартфоні: що робити батькам — не відбирайте в малюка гаджет

Батькам відповіли, чи варто бити на сполох, якщо дитина постійно сидить у телефоні.

Сучасних дітей неможливо уявити без гаджетів. Як відволікти дитину від постійного сидіння в телефоні й чи таке шкідливе його використання, розповіли психологи, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, по-перше, батькам необхідно цікавитися тим, що захоплює дитину.

"Мені так цікаво, в які ігри ти граєш у телефоні", "розкажи, які блогери тобі подобаються і що за відео вони знімають?" — це хороші фрази, щоб зав'язати діалог і обговорити речі, які захоплюють дитину. Головне, проявити щирий інтерес до кумирів і утриматися від критики. Батькам потрібно позбутися упередженості до блогерів та ірраціонального остраху перед технологіями: зараз соцмережі та їхні інфлюенсери впливають на дітей найбільше. Важливо бути в контексті інтересів дитини, навчити її правильно трактувати інформацію, що надходить, і відокремлювати хороший контент від поганого, пояснили експерти.

Не зайвим буде і радити дитині корисне.

Ваше завдання — м'яко вплинути на дитину так, щоб навіть соцмережі та відеохостинги приносили їй користь. Можна, наприклад, порадити блогерів, які пояснюють закони фізики на зрозумілих життєвих прикладах, або вчити англійську за піснями та мемами. Якщо ж ваша дитина — геймер, то варто звернути її увагу на популярні RPG чи шахи. Ці змагальні інтелектуальні ігри тренують пам'ять, уважність, швидкість реакції та дають змогу дитині ставити цілі й досягати результатів — наприклад, на кіберспортивних змаганнях.

Крім цього, для дитини важливо отримувати захоплюючий досвід, не використовуючи гаджети. Продумайте розважальну програму відповідно до інтересів дитини — і пам'ятайте, що їй не завжди подобається те саме, що і вам. Заохочуйте заняття спортом, спілкування з друзями і прогулянки на свіжому повітрі, читання паперових підручників і книг.

Встановіть межі. Дві години на мобільну гру на день, жодних гаджетів за кухонним столом і за кілька годин до сну — такий вигляд може мати приблизний список правил, який буде зрозумілий і вам, і дитині. Головний спосіб навчання у дітей — це копіювання поведінки дорослих. Якщо ви встановили правила користування смартфоном, то дотримуйтеся їх теж. У разі коли правила порушуються систематично, варто задуматися про придбання старішої версії мобільного телефону з мінімальним набором функцій, рекомендували фахівці.

Але, за словами психологів, використання смартфона частіше буває корисним — за його допомогою дитина може спілкуватися з однокласниками, виконувати й обговорювати домашні завдання, шукати потрібну інформацію, навчатися нового та розвивати свої навички. Відсутність доступу до цих інструментів сильно ускладнює навчання і комунікацію сучасним підліткам.

Навчіть дитину користуватися планувальником часу, сканером документів та іншими додатками, які полегшать їй навчання. І не забудьте розповісти про інформаційну безпеку та цифровий слід: усі ці заходи допоможуть зробити користування смартфоном корисним. Забирати в дитини смартфон і повністю обмежувати її в користуванні ґаджетами — не лише безглуздо, а й шкідливо. Як батьки, ви маєте встановити прості та зрозумілі обмеження і самі дотримуватися їх, а ще радити цікавий освітній контент і робити захоплення гаджетами корисним.

Джерело