Дартс — це не тільки розвага, але ще і спорт, який не варто недооцінювати

Дартс — не просто розвага, а ще й самостійний вид спорту, перемога в якому може зробити вас багатим та відомим.

В Англії люди вечорами збираються в пабах. А для того щоб відпочити, англійці в тих же пабах грають в дартс, інформує Ukr.Media.

"Дартс" в перекладі з англійської мови означає "дротик" або "коротка стріла". Але чи можна вважати цю гру справжнім спортом? Чи може це просто розвага?

Трішки історії

Гра з'явилася в Англії в середньовічні часи.

Англійські лицарі (основною зброєю яких були лук і стріли) довгими зимовими вечорами, щоб хоч якось скоротати час і при цьому не втратити своїх навиків робили укорочені стріли і кидали їх в стіну, на якій малювали око бика. Звідси, до речі, і сучасна назва центру мішені — «бичаче око». Іноді в якості мішені лицарі використовували перевернуті пивні бочки, а її центром служили дерев'яні пробки.

Згодом лицарське захоплення перетворилося на спортивну гру зі своїми правилами і стало повальним захопленням всіх англійців.

Спочатку в Англії, а потім і в інших країнах почали проводитися спортивні турніри з "501", "301" і "Крикету". До двадцять першого століття "епідемія дартсу" досягла навіть Антарктиди: полярні дослідники теж не проти покидати дротики в ціль.

Правила

У дартсу існують хоч і суворі, але нескладні для дотримання правила. Мішень повинна висіти на висоті 1,73 метра, а відстань до неї не повинна перевищувати 2,37 метра. Гравці по черзі кидають в мішень по 3 дротики певної довжини і ваги, після чого підраховують кількість зароблених очок.

Одна з найвідоміших і популярних різновидів дартсу — "501". Суть гри в тому, що учасники по черзі кидають дротики в ціль і віднімають від числа 501 кількість очок, отриманих за кидок. Перемагає той, хто першим зменшить кількість очок точно до нуля. Причому останній кидок повинен бути обов'язково в "подвійне кільце" або "яблучко".

Переваги гри

Гра в дартс прекрасно розвиває координацію рухів і техніку усного рахунку. Крім того, дартс дозволяє розслабитися, заспокоїти нерви і відволіктися від монотонної роботи. Мішень не займає багато місця, але дає людині відпочити від трудових буднів. Цей вид відпочинку в Англії за статистикою обганяє навіть риболовлю!

Увага ділових людей: змагання серед співробітників по дартсу — хороший вид корпоративного відпочинку, який об'єднує колектив і дає можливість підбадьоритися, не виходячи з офісу. До речі, дартс досить популярний серед англійських бізнесменів. Можна навіть говорити про те, що в Англії вміння пристойно грати в дартс стало частиною ділового етикету.

Дартс як професійний вид спорту

Метання дротиків — не просто чудовий відпочинок: останнім часом все частіше про дартс говорять як про професійний вид спорту. Світові зірки дартсу користуються повагою у світу. Так, англійська королева Єлизавета ІІ нагородила англійського чемпіона Еріка Брістоу Золотим Хрестом і присвоїла йому звання героя Англії за високі спортивні досягнення.

Нині в Лондоні щороку проходять міжнародні турніри, в яких беруть участь спортсмени з різних куточків світу. Однак, чемпіонами як і раніше залишаються влучні і холоднокровні професіонали з Великобританії.

Але ж там є за що боротися: за перше місце на чемпіонаті світу серед чоловіків учасник отримує 40 000 фунтів стерлінгів (це понад 52 тис. доларів США)!

Так що придбайте інвентар (мішень і дротики) і тренуйтеся! Хто знає, може колись чемпіоном станете саме ви.

Джерело