Core-тренування — що це і чим воно корисне для нашого тіла

Ви напевно неодноразово зустрічали фрази "працюють м'язи кора", "зміцнюємо кор", "автоматично включаються в роботу м'язи кора" та інші. Що ж це означає?

Зараз часто можна зустріти згадки про м'язи кора. Але які м'язи можна назвати м'язами кора навіщо і як їх тренувати? Розберімося з цими питаннями, інформує Ukr.Media.

Що ж таке кор, як і навіщо його тренувати?

"Соге" — це слово, що має англійське походження, і в перекладі воно означає ядро, серцевина, центр, стрижень. Простіше кажучи, кор — це середина нашого тіла, той м'язовий каркас, який підтримує правильну форму нашого хребта. Навколо того, які саме м'язи відносити до м'язів кора, існують деякі розбіжності в середовищі фахівців.

Одні вважають, що кор — це всі групи м'язів, які розташовані від діафрагми до тазостегнових суглобів, і включають сюди прямі і косі м'язи живота, м'язи сідниць, найширші м'язи спини, трапецієподібні м'язи, м'язи, що випрямляють хребет, м'язи тазового дна і клубово-поперекові м'язи. Інші фахівці трактують поняття кор ширше, включаючи в нього всі м'язові групи від колінних суглобів до грудини.

Як би там не було, кор — це те, завдяки чому ми тримаємо рівновагу при ходьбі і будь-яких інших діях, здійснюємо рухи, що вимагають поштовху, сили або координації. Саме м'язи кора підтримують внутрішні органи і внутрішньочеревний тиск. Тренований кор позбавить вас від обвислого неестетичного живота, захистять вас від розвитку грижі, безлічі захворювань сечостатевої системи, травної та видільної систем, зміщення внутрішніх органів. Розвинені м'язи кора забезпечать здоров'я хребту і тазостегнових суглобів, знизять травмонебезпечність вправ з обважнювачами і власною вагою.

Які ж вправи, допоможуть зробити кор міцним і розвиненим?

Таким чином, ми плавно підійшли до питання про вправи для кору.

Перш за все, зміцнити кор допоможуть різні положення тіла, які вимагають певних зусиль для утримання балансу.

Без застосування додаткових спортивних пристосувань до таких вправ можна віднести:

  • прямі планки на ліктях і долонях;
  • бічні планки;
  • різні планки, ускладнені підняттям рук або ніг;
  • гімнастичний "місток" в різних його інтерпретаціях (баланс на долонях рук і стопах ніг з підйомом всіх інших частин тіла над підлогою і прогином в дугу);
  • вправа "кошик" в різних його інтерпретаціях (баланс на животі з підйомом всіх інших частин тіла над підлогою і прогином в дугу).

Але ще ефективнішим core-тренування можна зробити за допомогою таких спортивних пристосувань, як:

  • лава для гіперекстензії;
  • фітбол;
  • півсфера BOSU;
  • спеціальна балансуюча дошка або тренажер Core.

Різні вправи на згаданих пристроях (планки, віджимання, присідання) змушують з подвоєною силою працювати кор, щоб утримати рівновагу. Адже такі пристосування, як фітбол, півсфера BOSU, балансуюча дошка Core — це поверхні нестійкі. Щоб утриматися на них, м'язи кора включаються в роботу автоматично.

Повноцінне core-тренування починається з кардіорозминки, поступово переходить в основну частину заняття і закінчується розтяжкою. Секрет ефективності такого тренінгу в поступовому нарощуванні навантаження, кількості підходів кожної вправи, швидкості їх виконання, зменшенні часу відпочинку між повтореннями, чергуванні силових і кардіо елементів.

Для збереження динаміки результативності core-тренувань раз у два місяці змінюється їх план, додаються нові складніші в технічному плані вправи. Не останню роль в ефективності таких занять відіграє збалансоване харчування і дотримання питного режиму. Найкращий час доби для core-тренувань — ранок.

Також для розвитку м'язового ядра нашого тіла корисно більше ходити пішки, їздити на велосипеді, займатися плаванням, кататися на скейті, лижах, сноуборді, постійно стежити за своєю поставою. За наявності фінансових можливостей не зайвими будуть фізіотерапія і сеанси масажу.

На виході всі ваші зусилля по зміцненню кора дадуть поліпшення обміну речовин і самопочуття, підтягнутість і рельєфність живота, підвищення витривалості та вміння тримати баланс, красиву поставу і зниження дискомфорту в спинному відділі хребта, зменшення тривожності і стресостійкість.

А в комбінації з правильним харчуванням такі тренування дають гарний жироспалювальний ефект.

Джерело