Ці 15 чинників гальмують метаболізм, і ось як можна їх поліпшити

Що уповільнює наш метаболізм і як це виправити.

Метаболізм, або обмін речовин, являє собою комплекс хімічних процесів, необхідних для підтримання життя. Цей процес дозволяє вашому організму перетворювати споживану їжу на необхідну енергію. З віком метаболізм сповільнюється, що може призвести до стомлення, втрати енергії та набору зайвої ваги, інформує Ukr.Media.

Які саме 15 чинників можуть уповільнити ваш обмін речовин, і які кроки можна зробити для їхньої корекції.

Ваші гени

Якщо ваш організм повільно спалює калорії у спокої або під час сну, найімовірніше, це зумовлено спадковістю від ваших батьків через генетичну інформацію. Оскільки змінити свої гени неможливо, рекомендується сконцентруватися на своїх звичках, приділяти більше уваги фізичній активності та піклуватися про свій спосіб життя.

Ваші гормони

Порушення роботи гормонів може уповільнити процес використання енергії організмом, що призводить до втоми. Деякі стани, такі як недостатня або надмірно активна щитоподібна залоза, а також діабет, впливають на метаболізм. Стрес також сприяє виділенню гормонів, які можуть уповільнити обмін речовин. За наявності захворювання важливо серйозно поставитися до лікування і намагатися знижувати рівень стресу на ранніх стадіях.

Нестача сну

Нормальний сон підтримує стабільність обміну речовин. Нестача сну ускладнює ефективне використання енергії і може збільшити ризик розвитку захворювань, таких як діабет і ожиріння. Більшості дорослих рекомендується спати 7-9 годин на добу, і в разі труднощів зі сном, важливо проконсультуватися з лікарем для поліпшення якості сну.

Суворі дієти

Метод, яким ви позбуваєтеся зайвої ваги, має значення. Нестача їжі може уповільнити метаболізм, а суворі дієти, особливо в поєднанні з фізичною активністю, можуть навчити організм використовувати менше калорій, що ускладнить процес схуднення. Рекомендується дотримуватися реалістичного, а не радикального плану зі зниження ваги.

Модна сіль

Морська сіль стала популярною серед гурманів, але вона часто не містить достатньої кількості йоду, необхідного для правильної роботи щитоподібної залози та обміну речовин. Додавання йодованої кулінарної солі в раціон або вживання продуктів, багатих на йод (наприклад, креветки), може бути корисним для підтримання здоров'я щитоподібної залози.

Нестача вологи

Відсутність достатньої кількості вологи може призвести до уповільнення вашого обміну речовин. Не забувайте вживати достатню кількість звичайної чистої води. Дослідження показують, що споживання води може сприяти спалюванню енергії та допомагати в зниженні ваги. Важливо пити воду протягом усього дня, а також вживати продукти, багаті вологою, як-от кавуни й огірки.

Вибір кави без кофеїну

Це чудова альтернатива, особливо якщо ви любите пити каву перед сном. Однак не виключайте кофеїн повністю, оскільки ранкова кава може активізувати ваш обмін речовин. Врахуйте, що кава може впливати на рівень цукру в крові, тому в разі діабету слід контролювати її вживання.

Нестача кальцію

Він потрібен не тільки для кісток, але також може уповільнити обмін речовин. Збагачуйте свій раціон продуктами, багатими на кальцій, як-от молоко, молочні продукти, крупи, апельсиновий сік, соєве або мигдальне молоко, лосось, капуста і тофу.

Висока температура в приміщенні

Це може мати негативний вплив на обмін речовин, оскільки це заважає виробленню бурого жиру, який сприяє спалюванню калорій. Постарайтеся знизити температуру перед сном і робіть регулярні прогулянки в холодну пору року.

Деякі медикаменти

Антидепресанти і нейролептики, можуть уповільнити обмін речовин. Якщо ви помічаєте подібні ефекти, обговоріть це з вашим лікарем і розгляньте можливість зміни ліків.

Обмеження вуглеводів

Це може допомогти в контролі ваги, але необхідно врахувати, що організму потрібні вуглеводи для вироблення інсуліну. Постарайтеся отримувати вуглеводи з фруктів, овочів і зернових, багатих поживними речовинами.

Нічний спосіб життя

Порушення біологічного ритму через перельоти або нічні зміни можуть уповільнити обмін речовин. Постарайтеся адаптувати свій біологічний час, надаючи перевагу іншим часовим режимам, або проконсультуйтеся з лікарем про здорові способи підтримки циркадних ритмів.

Зміни часу приймання їжі

Час приймання їжі також має значення для обміну речовин. Дотримуйтесь регулярного приймання їжі та уникайте перекусів на ходу, щоб підтримувати нормальний цикл обміну речовин.

Хронічний стрес

Він може призвести до підвищеного рівня гормону кортизолу, що уповільнює обмін речовин. Шукайте способи зняття стресу, такі як глибоке дихання і медитація.

Суворі дієти

Дієти з високим вмістом жирів можуть викликати резистентність до інсуліну і призводити до ожиріння. Включайте в раціон більше фруктів, овочів, бобів, перцю і молюсків, а обмежте споживання жирної їжі, щоб підтримувати здоровий обмін речовин.

Джерело