Це не норма.
Спорт — це робота над собою, причому вельми важка. Чим старанніше ви працюєте, тим легше вам здаються ті тренування, що були раніше. Поступово вправи, які раніше вимотували вас до розбитого стану, стають такими ж простими, як легка пробіжка по парку, і це показує, що результати є, інформує Ukr.Media.
Нормально відчувати себе трохи втомленим після тренувань, але при цьому відчувати бадьорість, ніби ви можете перевернути гори, незважаючи на дискомфорт або біль в м'язах. Але якщо ви постійно відчуваєте себе втомленими після тренувань — це не норма, і у такого стану може бути кілька причин.
Пропускаєте тренування
Проблема багатьох людей, що займаються спортом на аматорському рівні — відсутність послідовності. Вони виконують тренування коли їм заманеться, через що відчувають себе не тільки втомленими, але і пригніченими через біль в м'язах після кожного тренування.
Цього не буде, якщо скласти правильний розпорядок тренувань, і виконувати їх регулярно за графіком. Так, перше тренування дійсно принесе біль, але наступні, при регулярних заняттях, вже не будуть нести таких негативних наслідків. Але якщо пропускати тренування і давати різне навантаження, це призведе до відчуття хворобливості після кожного заняття і підвищеної стомлюваності.
Намагаєтеся показати себе перед публікою
Багато людей ходять в тренажерний зал не для того, щоб поліпшити своє здоров'я, силу і витривалість, а щоб стати красивіше і впевненіше в собі. Зрозуміло, коли на вас дивляться десятки очей, навіть якщо це не так, не хочеться впасти обличчям в бруд і здатися слабаком. Через це багато хлопців починають виконувати забагато вправ, брати підвищене навантаження і намагатися показати оточуючим, що це для них суща дрібниця. Зрештою, влаштовуючи такі шоу навіть на короткий час, ви перевтомлюєтеся і не добиваєтесь потрібних результатів.
Займаєтеся не за програмою
Програма більшості любителів в спортзалах — це хаотичний набір з декількох вправ, який часом не поєднуються між собою. Люди або просто не знають, що їм потрібно робити, або вибирають, як їм здається, найбільш важливі вправи, і роблять їх вроздріб. В результаті це призводить до перетренованості одних груп м'язів і до нестачі навантаження для інших. Це веде до перевтоми.
Програма тренувань не менш важлива, ніж правильне виконання вправ. Це допоможе розподілити навантаження на різні заняття і зробити тренування більш ефективними.
Мало їжте
Почавши тренуватися, ви можете продовжувати харчуватися так само, як і раніше. Але це неправильне рішення, навіть якщо ви хочете скинути жир і набрати м'язи. Річ у тім, що фізичні вправи поглинають велику кількість енергії, і якщо не заповнювати цей баланс, ризикуєте впасти в апатію, адже організм буде занадто слабкий для чогось, крім як лежання на дивані з поступовим розщепленням накопичених жирів.
Помірний дефіцит калорій навіть корисний на тренуваннях. Але врахуйте, що під дефіцитом розуміється порівняння спожитих і витрачених калорій, а не стільки, скільки за нормою достатньо в вашому віці, зростанні і вазі.
Ще одна помилка — спроба уникнути вуглеводів, які, як ви десь чули, сприяють набору ваги. Це більше стосується швидких вуглеводів, тоді як повільні, навпаки, довгий час дають вам енергію. Не нехтуй вуглеводами, просто складіть правильне меню з балансом для вашої ваги і типу тренувань.
Нехтуєте силовими тренуваннями на користь легких
В цей час існує тренд на виконання вправ з малими вагами. Прихильники цього підходу вважають, що краще зробити безліч повторень з малим навантаженням, ніж кілька з великим. Але насправді правда десь посередині. Необхідні тренування з вагою, яка здається вам трохи важкою, тобто дає навантаження організму. При відсутності навантаження відбувається звикання організму до ваг, які ви регулярно піднімаєте, через що результати залишаються на одному місці.
Крім того, тренування з великою кількістю повторень можуть перевтомлювати організм, і ви витрачаєте на них більше часу і сил, щоб відчути ефект. А це, своєю чергою, призводить до відчуття втоми, до якої додається апатія через відсутність видимих результатів.
Недостатньо спите
Ми говоримо про це мало не кожну статтю про здоров'я і спорт, але, впевнені, багато хто продовжує нехтувати сном. Не сприймайте сон як марну трату часу, адже він допомагає відновити сили. Якщо ж ви не будете спати достатню кількість часу, то з'явиться відчуття постійної втоми в м'язах. Вам не хотітиметься займатися, адже м'язи ниють, а ви відчуваєте себе розбитими.
Знаходитесь під впливом стресу
Стрес — це противний стан, який несе негатив всьому організму через гормони на зразок кортизолу. Насправді такі гормони навіть корисні в короткостроковій перспективі, мобілізуючи сили організму на звершення. Але коли тіло довгий час знаходиться під впливом гормонів стресу, результати фізичної активності падають. Незважаючи на те, що спорт допомагає зменшити вплив стресу на психіку, це не панацея. Вам потрібно залишати весь стрес за дверима спортзалу, щоб повністю зосередитися на результаті, а не на думках про щось негативне. В іншому разі ви, через негативні думки і гормони стресу, будете швидко втомлюватися і відчувати себе втомленими.
Залиште відповідь