Якщо вага не перевищує вікову норму, то не варто катувати себе дієтами.
З віком багато жінок набирають вагу. Деякі змиряються з цим, інші ж витрачають масу зусиль на повернення фігури, яка була в 20 річному віці. А між тим, необхідно зрозуміти, що головне — це не точена фігурка, а здоров'я, інформує Ukr.Media.
Чому з віком вага зростає
Багато жінок з жалем згадують, що в юності могла запросто з'їсти на ніч пару порцій смаженої картоплі і доповнити свою вечерю тістечком, а фігура залишалася стрункою, і вага не збільшувалася ні на грам. Але з віком все змінюється, і будь-які надмірності в їжі моментально відкладаються додатковим жирком на стегнах і животі.
Річ у тім, що метаболізм з віком змінюється, він стає повільніший і, якщо жінка збереже свій колишній стиль харчування, то вона неминуче набере вагу.
Ще однією причиною набору кілограмів стає менша рухливість. Це у 20 років, можна всю ніч танцювати, а після 50 все більше хочеться спокійних розваг.
Не варто забувати і про те, що у віці близько 50 років кожна жінка переживає гормональну перебудову організму. Яєчники починають виробляти меншу кількість естрогенів. А це гормони дуже важливі для збереження молодості шкіри.
Жінки повинні знати, що жирова тканина частково відшкодовує дефіцит статевих гормонів. Тому не варто екстремально худнути, це негативним чином відіб'ється на зовнішності.
Норма ваги
Для визначення нормальної ваги розроблені спеціальні таблиці, а також створені формули для розрахунку. Причому діапазон ваги, який вважається здоровим, досить широкий. Немає ніякої необхідності прагнути до нижньої межі норми, але і допускати, щоб маса тіла значно перевищувала верхню теж не варто.
Можна самостійно розрахувати свою вагу за формулою:
(зростання (см) — 110)*1,15.
Для отримання більш точного результату використовують коефіцієнти. Але спочатку потрібно визначити тип своєї статури. Для цього необхідно сантиметровою стрічкою заміряти обсяг зап'ястя. Міряти потрібно в найвужчому місці. Залежно від отриманого результату визначають тип статури і коефіцієнт для підставки в формулу:
- астенічний-об'єм до 14 см, коефіцієнт — 0,9
- нормостенічний — 14-18 см, коефіцієнт — 1;
- гіперстенічний-понад — 18 см, коефіцієнт — 1,1.
Крім того, якщо вік жінки перевищив 50 років, необхідно буде збільшити отримане за формулою значення на 7%.
Для прикладу, порахуємо скільки повинна важити жінка, якій вже виповнилося 50 при астенічному типі статури і зрості 170 см:
(170 — 110) * 1,15 * 0,9 +7% = 66,4 кг. ця вага є нормою, відхилення в меншу сторону більш ніж на 10% не рекомендується. Якщо ж вага істотно перевищує вказане значення, то можна трохи схуднути.
Як худнути
Якщо зайва вага все ж є, то миритися з нею не варто. Ожиріння підвищує ризик розвитку різних захворювань. Та й "носити" своє важке тіло непросто.
Вирішивши схуднути після 50 років, важливо уникати жорстких дієт і надмірних фізичних навантажень. У жодному разі не можна голодувати або дотримуватися монодієти. У віці за 50 не варто ставити подібні експерименти на своєму здоров'ї.
Рекомендується дотримуватися збалансованої дієти, зменшивши рекомендовану добову калорійність на 300-400 ккал. Помірні фізичні навантаження вітаються. При такому способі схуднення кілограми будуть йти повільно, але зате після схуднення вагу буде набагато простіше утримати.
Якщо ж схуднути різко, дотримуючись жорсткої дієти, то велика ймовірність, що втрачені ціною неймовірних зусиль кілограми швидко повернутися знову.
Залиште відповідь