Чому при схудненні потрібно пити багато води

Думка лікарів-дієтологів.

Схуднення — тема, яка постійно викликає суперечки. Створено незліченну кількість різних дієт для схуднення, але як і раніше дієтологи наполягають на тому, що найкращим способом харчування є вибір корисних продуктів і приймання достатньої кількості води, інформує Ukr.Media.

Чому вода важлива для схуднення

Вода потрібна для підтримання повноцінної роботи організму. Вона бере участь у всіх процесах життєдіяльності, регулює обмін речовин, виводить з організму шлаки і токсини. Саме приймання води є ключовою вимогою під час схуднення і ось з яких причин.

Під час розщеплення жирів організму необхідна одна молекула води, що виконує роль сильно-полярного розчинника. Якщо рідини випито достатньо, жир розчиняється і виводиться природним шляхом і процес схуднення йде швидше.

Вода виводить з організму всі шкідливі речовини, в тому числі продукти розпаду, за рахунок чого і знижується вага.

Щоб домогтися ефекту від тренувань, також потрібно пити багато води, так як організм швидко втрачає воду за рахунок виділення поту і посиленої роботи серця. Якщо пити воду в недостатній кількості, порушується метаболізм, що уповільнює процес зниження ваги.

Вода перешкоджає переїданню. Якщо перед кожним прийманням їжі випивати склянку теплої води, можна зменшити її кількість на 15-20 %, що допомагає схудненню. Крім того важливо не плутати відчуття голоду і відчуття спраги, тому якщо щось хочеться перекусити, спершу бажано випити води, щоб вона заповнила шлунок. У більшості випадків цього достатньо, щоб почуття голоду відступило.

Стежимо за якістю води

Потрібно стежити за тим, щоб вживана вода була якісною. Мінеральна, сильногазована і солодка вода з газом не підходять оскільки цукор і сіль провокують утворення набряків, уповільнюють обмін речовин і гальмують схуднення. Чай і кава також не є напоями, що сприяють схудненню, вони затримують воду в організмі, через що з'являються набряки. Тому при собі потрібно завжди мати пляшечку негазованої води.

Джерело