Чому не варто займатися спортом з похмілля

5 причин, чому не варто йти на тренування після вечірки.

Ранковий спорт — прекрасна ідея! Точніше, була прекрасною, поки ви не згадали вчорашній вечір: алкоголь, короткий сон, інформує Ukr.Media.

Чи потрібно витягувати себе з ліжка і їхати на тренування з похмілля? Ось кілька порад, як правильно вчинити.

Можете отримати травму

Величезна ймовірність, що ви не виспалася, навіть якщо приїхали додому до півночі. Алкоголь додав до недосипу свої п'ять копійок, а тренування у стані втоми можуть призвести до травмування. Наприклад, ви можете упустити на ногу гантелі або підвернути ногу під час пробіжки. Втомлені м'язи реагують повільніше звичайного, координація і витривалість теж погіршена під час похмілля.

У вас зневоднення

Відомо, що на 1 мл алкоголю необхідно близько 8 мл сечі для виведення його з організму, так що пити воду потрібно у великій кількості та часто. Невелика нестача рідини не заважає тренуванню, але якщо вас досі мучить спрага, то концентрація втрачається.

Потіти небажано

Близько 10% алкоголю виходить з організму з рідинами, у тому числі з потом. Але оскільки, як зрозуміло з попереднього пункту, води в організмі мало, нирки обмежують об'єм поту, що робить безглуздими активні силові тренування з похмілля.

Алкоголь шкодить м'язам

І на наступний день їх краще не навантажувати. Стан м'язів безпосередньо залежить від наявності алкоголю в крові, і м'язові тканини, які беруть участь у силових тренуваннях, страждають найбільше. Дві порції алкоголю погіршують їх стан на 73% на наступні 12 годин.

Може запаморочитися голова

Виною тому — низький рівень цукру в крові. Алкоголь впливає на здатність печінки підтримувати нормальний рівень цукру. За пів години до тренування варто з'їсти фрукт або хоча б випити соку. Але краще пропустити тренування і повноцінно відновитися.

Джерело