Чи можна робити вакуум живота кожен день та кому не можна робити вакуум

Вправа може змінити фігуру і зміцнити здоров'я, але підходить далеко не всім.

Створення вакууму в животі допоможе зменшити талію, скорегувати поставу, збільшити обсяг легенів, зміцнити внутрішні м'язи живота, завдяки чому він прийде в тонус і втягнеться. Розповідаємо, чим може бути небезпечний вакуум і чи варто його виконувати кожен день, інформує Ukr.Media.

Вакуум — відмінна вправа для тонусу поперечного м'яза живота. Саме вона відповідає за підтягнутість (площину живота). Її слабкий тонус часто викликає надмірне навантаження на поперек.

Що таке вакуум?

Вакуум — це вправа для плоского живота, виконувати яку можна де завгодно і коли завгодно. Своїм корінням вона сягає в стародавню йогу — і знову набрала популярність.

Ще за часів розквіту культуризму, або бодібілдингу, в середині XX століття вакуумна гімнастика дозволила Арнольду Шварценеггеру максимально промальовувати м'язи преса і зробити живіт підтягнутим.

Чим корисний вакуум?

Тренування поперечних м'язів живота корисне не тільки з естетичної точки зору. Вакуум допоможе поліпшити фізичне здоров'я і привести організм в порядок.

"Поперечний м'яз живота належить до внутрішнього блоку поряд з м'язами тазового дна, діафрагмою і багатороздільними м'язами спини. І тому, якщо вона не функціональна, це може провокувати асинхронну неефективну роботу всіх перерахованих вище м'язів і, як наслідок, викликати болі в спині, порушення постави, проблеми з шлунково-кишковим трактом і сечостатевою системою".

Регулярне виконання вакууму:

  • підтягує живіт;
  • покращує роботу шлунково-кишкового тракту;
  • знімає напругу з попереку;
  • запобігає проблеми сечостатевої системи;
  • покращує кровообіг черевної порожнини і роботу всіх внутрішніх органів;
  • перешкоджає застійним явищам в організмі.

Що краще: вакуум або звичайні вправи на прес?

Щоб ефективно виконувати вправу, ви повинні навчитися втягувати живіт, залучаючи внутрішні м'язи. Поперечний м'яз живота знаходиться під внутрішнім косим м'язом, тому дістатися до нього непросто.

Під час виконання класичних вправ на прес, наприклад, скручувань лежачи, поперечний м'яз не включається в роботу. Спершись руками на коліна або на підлогу, ви "вимикаєте" прес і досягаєте поперечного м'яза.

Виникає питання, чи можна замінити вправи на прес вакуумом? Замінити не можна, а ось виконувати і те і інше в зв'язці можна — для досягнення кращого результату в більш короткі терміни.

Чим може бути небезпечний вакуум?

"Вакуум — свого роду масаж внутрішніх органів. І тому головна небезпека цієї вправи полягає в тому, що вона може спровокувати загострення вже наявних захворювань органів і жовчовивідних шляхів або створити додаткові спазми під час місячних. Крім того, виконання цієї вправи значно стимулює підвищення кров'яного тиску, тому, якщо у вас є проблеми з серцево-судинною системою, варто проконсультуватися з лікарем".

Потрібно враховувати, що вакуум ще й стимулює кровообіг, тому може спровокувати поширення по організму вірусних захворювань або злоякісних пухлин і погіршити стан.

Як і будь-яка інша вправа, вакуум має протипоказання і підійде далеко не всім бажаючим виправити поставу або придбати струнку талію. Якщо ви не впевнені у тому, що вправа підходить вам, або під час виконання у вас виникли болі, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

"Вакуум не можна виконувати при місячних, вагітності, хворобах матки, гострих інфекційних захворюваннях органів черевної порожнини і малого таза, загостреннях хронічних захворювань травлення, тромбоемболічної хвороби, а також при злоякісних пухлинах будь-якої локалізації".

Не варто виконувати вакуум і в період реабілітації після операцій в області живота і таза. Також не можна виконувати вакуум на повний шлунок. З моменту останнього приймання їжі повинно пройти не менше півтори години. В ідеалі — виконувати на порожній шлунок вранці.

Чи можна робити вакуум кожен день?

"Вправа проста, виконується серіями по 3-4 підходи, кожен по 20-40 секунд, тому робити її регулярно кожен день не складе труднощів. Оскільки основне її завдання — підвищення витривалості поперечного м'яза живота, то щоденне виконання — оптимальний варіант для отримання результату".

Звичайно, можна робити паузи в тренуваннях, але тоді результат може бути значно гіршим, ніж очікується. Для витривалості м'язи потребують регулярного навантаження. З фізіологічної точки зору витривалість значно знижується вже на третій день відсутності навантаження.

Джерело