Чи допомагає потовиділення швидше схуднути

Розбираємося, чи корисно сильно потіти в час тренування. Є думка, що це допомагає швидше схуднути або очистити організм, але не все так просто.

Деякі люди в прагненні скинути вагу надягають на себе додатковий шар одягу або щільні пояси і йдуть з заняття наскрізь мокрі, інформує Ukr.Media.

Такий метод дійсно допомагає скинути вагу, але тільки за рахунок води, з якої на 99% і складається піт. Решта 1% включає хлорид натрію, мікроелементи, сечовину, лактат, коктейль з жирів, глікопротеїнів, тригліцеридів та інше добро. Але цих речовин занадто мало, щоб забезпечити хоч якусь втрату зайвої ваги.

Тому припущення, що жир може виходити з потом, — міф.

Також є думка, що піт може збільшити витрату калорій, але і це не так. Так, чим інтенсивніше ви займаєтеся, тим більше потієте, адже тіло виділяє тепло і йому потрібно себе остудити.

Але у зворотний бік це не працює. Наприклад, при заняттях йогою в комфортних умовах і в екстремальній спеці, людина витрачає приблизно однакову кількість калорій — близько трьох в хвилину.

Це справедливо і для кардіовправ. У невеликому експерименті перевірили, скільки калорій спалить сесія на велотренажері в приміщенні з температурою 20, 23, 26 і 30 °C, і не побачили значних відмінностей в енерговитратах.

Таким чином, піт не збільшує витрату калорій і ніяк не впливає на кількість жиру. А кілька сотень грамів, що пішли разом з водою, легко заповняться після того, як ви поп'єте.

Чи корисно потіти на тренуванні

Є думка, що, потіючи на тренуваннях або в сауні, можна очистити організм.

Ці припущення виникли не на порожньому місці. Наприклад, в серії досліджень з'ясували, що з потом з організму виходять стійкі органічні забруднювачі (СОЗи), бісфенол А і фталати — речовини, які можуть порушувати роботу ендокринної системи.

Однак у більш свіжій науковій роботі ці висновки поставили під сумнів. Річ у тім, що у перших дослідженнях зразки набирали за допомогою металевої лопатки, яка скребе з тіла не тільки піт, але і верхній шар клітин і шкірне сало (себум), в яких можуть перебувати шкідливі речовини. Більш того, стійкі органічні забруднювачі — жиророзчинні і виводяться з організму з калом.

Піт же на 99% складається з води, так що його здатність добре справлятися зі стійкими органічними забруднювачами сумнівна.

Водночас в експерименті, де для збору поту використовували спеціальні патчі, бісфенол А виявили в сечі, а ось в поті його не виявилося.

У ряді досліджень також з'ясували, що піт може бути корисний для виведення важких металів. У метааналізі зробили висновок, що через пори виходить більше кадмію, свинцю і ртуті, ніж через сечу.

Автори огляду зробили висновок, що потіти на тренуваннях або в сауні може бути корисно для людей, які відчувають вплив токсичних елементів, наприклад працівників небезпечних виробництв.

Якщо ж ви не піддаєтеся впливу шкідливих речовин, навряд чи надмірне потовиділення хоч якось вплине на ваше здоров'я.

Чи може надмірне потовиділення нашкодити

Якщо інтенсивно займатися в жарких умовах і при цьому не пити, втрата вологи з потом може привести до зневоднення. Цей стан включає такі симптоми, як сильна спрага, рідкісне сечовипускання і темний колір сечі, втома, слабкість і сплутаність свідомості.

Навіть невелике зневоднення знижує показники на тренуванні, а серйозні втрати вологи можуть викликати судоми, тепловий удар і проблеми з нирками.

Але навіть якщо пити достатньо, надмірне потовиділення може бути небезпечним.

Оскільки з потом виходить не тільки вода, але і електроліти, при рясному потінні може наступити гіпонатріємія — дефіцит натрію. Його симптоми: нудота і блювота, головний біль, сплутаність свідомості, сонливість і слабкість.

Наприклад, був випадок, коли молода жінка 34 років після 90-хвилинної сесії Бікрам — йоги при температурі 40 °C випила 3,5 літра води і була доставлена в лікарню з задишкою, судомами, нудотою і слабкістю.

Таким чином, спеціально збільшувати потовиділення на тренуваннях не тільки марно для фігури і здоров'я, але іноді і небезпечно.

А якщо ви шукаєте спосіб збільшити користь від своїх занять, зверніть увагу на дієту. Здорові харчові звички куди більше допоможуть організму, ніж додатковий літр поту, який ви втратите під час вправ.

Джерело