Колишні кохані з'являються у вашому житті не без приводу.
За статистикою, саме чоловіки частіше за жінок намагаються повернути відносини. Чому це відбувається? І як варто реагувати на колишнього, який знову з'явився у вашому житті?
Чому чоловікам важко змиритися з розставанням
Можна виділити кілька причин, через які чоловіки не можуть відпустити минуле, інформує Ukr.Media.
"А з колишньою у мене усе було по-іншому!"
Часто після розставання чоловіки перебувають у стані ейфорії. У думках лише свобода, бари, клуби і нові знайомства без зобов'язань. Але якщо очікування і реальність не збігаються, чоловіки починають відчувати тиск власного его.
Щоб уникнути стресу психіка підштовхує людину повернутися до зони комфорту. У нашому випадку — це відносини з колишньою: адже саме вона приймала, цінувала, бачила плюси і сильні сторони.
Якщо нові відносини все ж таки відбулися, ймовірність їх руйнування на ранніх стадіях також зберігається. Підсвідомо ми завжди порівнюємо будь-які події, проводимо паралель: як було і як стало.
З новою подругою приводом для порівняння стає побут, тобто період притирання. Чоловіки можуть з тріском завалити цей етап, тому і з'являється бажання повернутися у те саме комфортне середовище, де складний період давно пройдений і прийнятий.
Причини для обох ситуацій лежать на поверхні — банальні лінощі, страхи, небажання працювати заради нових відносин. Внутрішній конфлікт призводить до реакцій у бік екс-коханої: дзвінки, запрошення, будь-які реакції у соцмережах.
"У тебе нова зачіска?"
Часто поштовхом до позитивних змін і роботи над собою стає розставання. Зміни можуть торкнутися будь-якої області: від зміни гардеробу і зовнішнього вигляду, до місця проживання та роботи.
Не дивно, що фотографії вашого нового щасливого життя можуть розбурхати колишнього партнера.
"Я довго думав і, нарешті, усвідомив…"
Існує така поширена модель відносин, де люди живуть за принципом: "Нам треба або розлучатися, або одружуватися". Це такий підвішений стан, у якому доводиться перебувати щодня, щосекунди — найгірша ситуація для мозку і психіки, оскільки за невизначеністю ховається потенційна небезпека.
Коли такі відносини все ж таки закінчуються, з'являється час для менш стресового аналізу. Колишні партнери відчувають свободу від постійного тиску, необхідності щось обговорювати і з'ясовувати. Така позапланова "відпустка" — відмінний привід для самоаналізу, після чого нерідко з'являються спроби повернути відносини.
"Ти моя і нічия більше"
Повернення на тлі почуття власництва — досить небезпечна форма відносин. Таке найчастіше відбувається, якщо колишня дівчина вже почала нові відносини. Важливо щоб стався збіг двох факторів:
- колишній партнер сприйняв нового залицяльника, як потенційно небезпечного;
- у колишнього партнера є схильність до ревнощів і власницької поведінки.
Якщо у інших випадках спроби повернути відносини могли бути заснованими на колись щирих почуттях, то у цьому — немає місця для кохання й прихильності. Часто чоловіки вдаються до шантажу, погроз, принижень і знецінювання вибору екс-коханої. Щойно новий обранець буде усунутий, зникає цікавість і до колишньої дівчини.
"Ні, це я тебе кинув!"
Хто кого кинув — це теж про самоствердження. Лідерство може бути адекватним, а може бути патологічним. У другому випадку будь-який програш сприймається вкрай болісно.
І якщо рішення про розставання було прийняте дівчиною такого лідера, його его починає панікувати. Що можна зробити у такій ситуації? Варіант лише один: зійтися, а потім розійтися знову. Звичайно, такі думки відвідують не кожного, але формально усе закінчується саме так.
Колишній партнер вірить у щирість своїх намірів, хоче повернути відносини у будь-який спосіб. Але з досягненням мети зникає цікавісь і бажання щодо подальших дій. Підсумок: чергове розставання, але у якому власне его вже радіє і відзначає перемогу.
"У нас була перерва!"
Випадки, коли один партнер досі ще вважає себе включеним у відносини, яких немає — звичайна справа. Через часті розставання черговий конфлікт не сприймається серйозно, тому партнеру складно повірити і прийняти факт, що цього разу відносини, дійсно, завершені остаточно.
Як реагувати на спроби колишнього повернутися
Виключіть емоційні рішення
Схвильованою людиною легше маніпулювати, тому якщо ви відчуваєте інтенсивні емоції через контакт з колишнім партнером, зробіть паузу, перемикніться на щось інше і лише потім дайте відповідь собі на питання: "Чи дійсно я цього хочу?"
Чітко сформулюйте свою позицію
Якщо для вас розставання було усвідомленим рішенням, продовжуйте дотримуватися своєї думки.
Визначтеся, що є дозволеним стосовно колишнього партнера
Якщо ви виключаєте можливість спілкування, то будь-які реакції у соцмережах — це вже порушення ваших особистих кордонів. Якщо це є дозволеним, важливо обумовити, який це формат і де саме кордони: наприклад, можна привітати з днем народження без подальшого листування.
Оцінюйте довгострокові наслідки
Ми часто хочемо миттєвого позбавлення від переживань, тому діємо у форматі "нехай буде те, що буде": керуємося думками про короткострокові наслідки. Важливо дивитися вперед і усвідомлювати довгострокові наслідки від власних дій. Сьогодні листування з колишнім може здатися кумедним, але до чого це призведе у майбутньому?
Не подавайте знаків
Коли ви постійно думаєте про колишнього коханого, переглядаєте його сторінки у соцмережах, публікуєте значущі для вас двох фото, фрази, кадри з фільмів, ви привертаєте його увагу, провокуєте на відповідні дії.
Що з вами відбувається: ви просто сумуєте і у такий спосіб проявляєте свої емоції, але при цьому не хочете повертатися у минуле, або такими діями намагаєтеся усе повернути? Щоб розібратися у собі, можна спробувати цікаву практику: дозвольте собі занурюватися у минуле протягом години 1-2 рази на тиждень. У такий спосіб ви зможете усвідомити справжні бажання.
Якщо якісь явища у вашому житті є системними, не бійтеся аналізувати їх. Не забувайте про паузу перед прийняттям важливих рішень. Наше завдання — зрозуміти свої справжні бажання.
Залиште відповідь