Британській МІ5 наказали зосередитися на шпигунах з Росії та Китаю

Британській МІ5 наказали зосередитися на шпигунах з Росії та Китаю

Фото: Getty Images Будівля MI5 у Лондоні

Зростання викликів шпигунства з боку Москви та Пекіну є більш актуальним, ніж тероризм, вважає влада Великобританії.

Уряд Великобританії наказав контррозвідувальній службі МІ5 “переорієнтувати” зусилля з боротьби проти терористів на боротьбу зі шпигунством з боку Росії, Китаю та Ірану. Про це 1 червня повідомило видання The Telegraph з посиланням на джерела.

Зазначається, що внутрішній і міжнародний тероризм залишається пріоритетом для MI5, однак зараз більше ресурсів спрямовується на контррозвідувальні операції щодо Росії, Китаю та Ірану.

“Міністри попросили МІ5 зосередити більшу частину своїх зусиль на загрозі шпигунства, особливо на державній загрозі з боку Китаю, Росії, а останнім часом також Ірану”, – зазначило високопоставлене урядове джерело.

Співрозмовник газети нагадав, що у 2018 році Британія вислала 23 російських шпигунів у відповідь на отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, і з того часу Москва “намагається залучити нові ресурси, щоб закрити прогалини”.

Також підтримка Великобританією України у війні проти Росії призвела до посилення шпигунської діяльності. 

За даними джерел у розвідці, близько 20 співробітників китайського посольства в Британії, ймовірно, працювали як шпигуни. Китайські агенти також активні в наукових колах, бізнесі та навіть у мистецтві.

Крім того, розвідники вважають, що Іран використовує організовані злочинні угруповання для проведення операцій із залякування та планування вбивств у Великобританії. 

“Рівень терористичної загрози залишається значним, що означає ймовірність нападу, але насправді проблеми, які наразі представляють Китай та Росія, є більш нагальними”, – зауважило інше урядове джерело. 

Нагадаємо, у квітні Британія офіційно звинуватила в шпигунстві на користь Китаю двох осіб.

Сім’я шпигунів з віллою. Агенти РФ у Чехії

Джерело