Британія відправить винищувачі Typhoon захищати небо Польщі

Британія відправить винищувачі Typhoon захищати небо Польщі

Фото: PAP Ріші Сунак і Дональд Туск

В рамках навчань НАТО Steadfast Defender 24 у травні до Польщі буде відправлено 16 тисяч британських солдатів.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що його країна відправить до Польщі винищувачі Typhoon, які захищатимуть польський повітряний простір. Про це голова британського уряду сказав у вівторок, 23 квітня, на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском, передає Rmf24.

Сунак зазначив, що, між Польщею і Великою Британією “існує великий зв’язок, який зміцнює безпеку в цій ситуації”. Він також сказав, що Польща витрачає найбільше коштів на безпеку з усіх союзників по НАТО.

Також глава британського уряду запевнив, що Велика Британія не забуде, що саме польські пілоти рятували життя британців, воюючи в британському небі.

За словами Сунака, в рамках навчань НАТО Steadfast Defender 24, які триватимуть до кінця травня, до Польщі буде відправлено 16 тисяч британських солдатів.

Британський прем’єр повідомив, що глави урядів обох країн також говорили, серед іншого, про використання заблокованих російських активів, про міграційний тиск на польсько-білоруському кордоні та про енергетичну співпрацю.

Нагадаємо, у вівторок Сунак анонсував рекордний пакет військової допомоги Україні. Серед іншого він включатиме понад 1600 ударних і протиповітряних ракет, а також додаткові ракети Storm Shadow.

Польща не може передати Україні Patriot – Туск

Джерело