Боррель назвав Росію найбільшою загрозою Європі

Боррель назвав Росію найбільшою загрозою Європі

Фото: Getty Images Боррель визнав, що європейці не бачили або не хотіли бачити еволюцію Росії під проводом Путіна

Якщо Володимир Путін досягне успіху в Україні, то він там не зупиниться, попередив очільник дипломатії ЄС.

Путінська Росія повернулася до імперського сприйняття світу іє найбільшою екзистенційною загрозою для Європи. Про це сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ у суботу, 4 травня.

“Сьогодні Путін є екзистенційною загрозою для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він там не зупиниться. Перспектива, за якої в Києві буде утворено маріонетковий уряд, як це відбулося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Росія контролюватиме 44% світового зернового ринку, – є чимось таким, про що європейці мають знати”, – сказав він під час виступу у Оксфордському університеті.

За словами Борреля, міжнародна система, яка склалася після “холодної війни”, більше не існує. Америка втратила свій статус гегемона, і багатосторонній порядок, що склався після 1945 року, втрачає свої основи. В цих умовах, за словами Борреля, є реальною загроза, що сама Європа, якою її знають сьогодні, може померти, що вимагає негайних дій від європейців.

“Насамперед ми маємо зробити чітку оцінку щодо небезпеки з боку Росії. Саме Росія вважається найбільшою екзистенційною загрозою для Європи. Можливо, не всі в Європейській раді з цим погоджуються, але більшість підтримують цю ідею. Росія є екзистенційною загрозою для нас, і ми зобов’язані мати відкриті очі в оцінках цього ризику”, – сказав високий представник ЄС.

Він нагадав про війну у Грузії в 2008 році, а також про анексію Криму росіянами у 2014 році.

“Ми не бачили або не хотіли бачити еволюцію Росії під проводом Путіна. Навіть попри те, що Путін сам попередив нас на Мюнхенській безпековій конференції у 2007 році. Важливо перечитати, що Путін сказав у 2007 році під час безпекової конференції в Мюнхені, – те, що, я боюся, ніхто не хотів чути або розуміти”, – сказав Боррель.

На переконання високого представника ЄС, дедалі більше європейських лідерів усвідомлюють цю загрозу. Навіть президент Франції Емануель Макрон, який завжди закликав “не принижувати Росію”, попереджає про глобальні наслідки, якщо Росії вдасться перемогти в Україні. Такі попередження лунають і від інших країн світу, наприклад, з Японії.

Але в самому Євросоюзі, зауважив Боррель, не всі поділяють таку оцінку. Деякі з європейських лідерів досі заявляють, що Росія не є для них екзистенційною загрозою, навпаки, вони вважають Росію “добрим другом”.

Раніше речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Європа становить загрозу для Росії. За його словами, саме дії країн Євросоюзу “змушують нас робити те, що ми робимо зараз”.

Джерело