Бербок закликала ЄС до нової політики безпеки

Бербок закликала ЄС до нової політики безпеки

Фото: picture alliance / dpa / Christoph Soeder Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок

Міністерка закордонних справ Німеччини вважає, що зміцнення Європейського Союзу обумовлене членством нових держав.

Європейський Союз потребує нової політики безпеки на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це у середу, 1 травня, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Польщі, передає Die Zeit.     “Європа повинна стати безпековим союзом. Ми більше не можемо дозволити собі сірі зони в Європі”, – сказала Бербок.   Вона зазначила, що включення десяти держав до Європейського Союзу 20 років тому принесло користь усьому Союзу, і наразі потрібно прийняти до ЄС країни, які також хочуть стати “частиною цього союзу свободи і миру”.   “Врешті-решт, мова йде про захист миру та безпеки для мільйонів європейців”, – підсумувала міністерка.   Відомо, що Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня 2022 року надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

Раніше віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс назвав малоймовірним старт процедури прийняття України в ЄС у найближчі 3-5 років.

А президент Естонії Керсті Кальюлайд вважає, що для готовності до членства в Євросоюзі Україна має “ще 20 років роботи”.

Джерело