Байден розповів, яким бачить мир в Україні

Байден розповів, яким бачить мир в Україні

Фото: Getty Images Джо Байден розповів про своє бачення миру в Україні

Росію потрібно позбавити можливості повторно окупувати територію України у майбутньому. І це не обов’язково передбачає вступ України в НАТО, зазначив американський лідер.

Мир в Україні означає гарантування того, що Росія ніколи не зможе її окупувати. І для цього членство України у НАТО не є обов’язковим. Про це сказав президент США Джо Байден в інтерв’ю журналу TIME, оприлюдненому у вівторок, 4 червня.

“Мир виглядає як гарантування того, що Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну. Ось як виглядає мир. І це не означає НАТО, що вони (Україна – ред.) є частиною НАТО. Це означає, що у нас з ними такі самі відносини, як і з іншими країнами, яким ми поставляємо зброю, щоб вони могли захистити себе у майбутньому”, – сказав американський лідер у відповідь на запитання про те, яким він бачить мир в Україні після закінчення війни з Росією.

Байден нагадав, що саме він раніше був тим, хто виступав проти “НАТОїзації” України.

Також він пригадав часи, коли відвідував Україну на посадах сенатора і віцепрезидента: “Там була значна корупція. Це була обставина, яка дійсно все обтяжувала”.

Але президент США наголосив, що Захід не повинен дозволити програти Україні, бо це означатиме нестабільність для всіх країн вздовж кордону Росії, Балкан і Білорусі.

Байден також заперечив тезу, що НАТО начебто стоїть на слизькому шляху до війни з Росією, допомагаючи зброєю Україні.

“Ні, ми стоятимемо на слизькому шляху до війни, якщо ми нічого не зробимо для України”, – відповів він.

Нагадаємо, 9-11 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО, присвячений 75-річчю Альянсу. Державний секретар Ентоні Блінкен заявляв, що саміт присвятять майбутньому вступу України. У Вашингтоні планують обговорити розроблення “дорожньої карти” для цього.

Джерело