Австрія дала візу спеціальному представнику Путіна

Австрія дала візу спеціальному представнику Путіна

Фото: Російські ЗМІ Михайло Швидкой

Спецпредставник з “міжнародного культурного співробітництва” Михайло Швидкой зміг відвідати крім Австрії ще й Словаччину.

Австрія видала візу спецпредставнику формального глави Росії з “міжнародного культурного співробітництва” Михайлу Швидкому. Це дало останньому можливість у березні відвідати столиці Австрії та Словаччини – Відень і Братиславу. Про це повідомляє місцеве інформагентство APA, посилаючись на підтвердження австрійського МЗС.

ВІдомство пояснило, що “громадянин Росії” звернувся до австрійського посольства в Москві з проханням видати візу.

“Оскільки юридичні вимоги візового кодексу були виконані і заявник не перебуває в жодному списку санкцій ЄС, віза була надана”, – йдеться в повідомленні міністерства.

ЗМІ зазначає, що Швидкой став, “імовірно, найбільш високопоставленим посланцем Кремля, який приїжджав до Австрії з початку російської агресії проти України 24 лютого 2022 року”.

У Відні представник Путіна зустрівся з членами російської громади в Російському культурному інституті у Відні. Швидкой згодом обурився, що австрійські посадовці, з якими він планував переговори, “скасували зустріч в останній момент”.

У Словаччині на церемонії спецпредставник Путіна зустрівся з прем’єр-міністром Робертом Фіцо і міністром закордонних справ Юраєм Бланаром.

Надання візи Швидкому розглядалося в дипломатичних колах як частина угоди про взаємність, яка передбачає, що високопосадовці Австрії також отримуватимуть російську візу в разі потреби, додає інформагентство.

ЗМІ нагадало, що свого часу спроба австрійської депутатки від Зелених Єви Ернст-Дзедзіч дістати російську візу для відвідування похорону опозиціонера Алексєя Навального в Москві в лютому 2024 року зазнала невдачі.

Раніше Австрія оголосила двох дипломатів з РФ персонами нон-грата. МЗС країни ухвалило таке рішення після того, як в місцевих ЗМІ з’явився матеріал про їхню причетність російської розвідки.

Росія намагалася вплинути на політичний процес в Австрії – канцлер

Джерело